საქართველოს სახალხო დამცველი არასამთავრობო სექტორის წარმომადგენლებს შეხვდა
2023 წლის 31 მაისს საქართველოს სახალხო დამცველმა ლევან იოსელიანმა საქართველოში მოქმედ არასამთავრობო ორგანიზაციათა წარმომადგენლებთან სამუშაო შეხვედრა გამართა და დამსწრეთ აპარატის სამომავლო გეგმები და პრიორიტეტები გააცნო.
შეხვედრის მონაწილეებმა კითხვა-პასუხისა და დისკუსიის ფორმატში ისაუბრეს ქვეყანაში ადამიანის უფლებების დაცვის კუთხით არსებულ გამოწვევებზე, პოლიტიკური თავისუფლებისა და უსაფრთხოების თვალსაზრისით არამეგობრულ გარემოზე, სასამართლო და მართლმსაჯულების სისტემის ხარვეზებზე, მედიის თავისუფლების პრობლემებზე, კანონშემოქმედებით პროცესში სახალხო დამცველის მონაწილეობასა და სხვა საკითხებზე.
სახალხო დამცველმა და სამოქალაქო სექტორის წარმომადგენლებმა თანამშრომლობის გაღრმავებისათვის მზადყოფნა გამოთქვეს. მხარეები სამომავლოდ ინტენსიური და თემატური შეხვედრების ჩატარებაზე შეთანხმდნენ.
ღონისძიების მხარდამჭერი იყო ევროკავშირის პროექტი „საქართველოს სახალხო დამცველის აპარატის მხარდაჭერა“.

Public Defender Meets with Representatives of Non-Governmental Sector
On May 31, 2023, Public Defender Levan Ioseliani held a working meeting with representatives of non-governmental organizations and introduced the future plans and priorities of the Office to them.
In a question-and-answer and discussion format, the meeting participants spoke about the challenges relating to the protection of human rights in the country, unfriendly environment in terms of political freedom and security, shortcomings in the judicial system, problems relating to freedom of the media, participation of the Public Defender in the law-making process and other issues.
The Public Defender and representatives of the civil sector expressed readiness for deepening cooperation. The parties agreed to hold intensive and thematic meetings in the future.