სახალხო დამცველის განცხადება ნახიდურში მომხდარ ავტოსაგზაო შემთხვევასთან დაკავშირებით
ღრმა მწუხარებას გამოვთქვამთ, გუშინ, ნახიდურში, ტრაგიკული ავტოსაგზაო შემთხვევის გამო, რომლის შედეგად ორი არასრულწლოვანი დაიღუპა. თანავუგრძნობთ დაღუპულთა ოჯახებსა და მეგობრებს ამ ურთულეს დროს.
ეს ტრაგიკული შემთხვევა კიდევ ერთხელ მიუთითებს ჩვენს საზოგადოებაში არსებულ მნიშვნელოვან გამოწვევებზე, როგორიცაა კანონის უზენაესობა, თანასწორობა და საგზაო უსაფრთხოების დაცვა.
ყველა ბავშვს აქვს ფუნდამენტური უფლება, იცხოვროს უსაფრთხო გარემოში, რაც მოიცავს უსაფრთხო გზებისა და საზოგადოებრივი სივრცეების ხელმისაწვდომობას. მოვუწოდებთ შესაბამის ორგანოებს, პრიორიტეტი მიანიჭონ საგზაო უსაფრთხოების ზომების დანერგვასა და აღსრულებას, მათ შორის, შესაბამისი საგზაო ნიშნების მოწყობას, სიჩქარის შეზღუდვას და საზოგადოებრივი ცნობიერების ამაღლების კამპანიებს, რათა თავიდან ავიცილოთ მსგავსი ტრაგედიები.
მნიშვნელოვანია მედიამ გამოიჩინოს განსაკუთრებული სიფრთხილე მიმდინარე ტრაგედიის გაშუქებისას, არ გაავრცელოს გადაუმოწმებელი ინფორმაცია და სიძულვილის ენა.

Public Defender's Statement on Road Accident in Nakhiduri
We express our deep sorrow over the tragic road accident that occurred in Nakhiduri yesterday, which resulted in the deaths of two minors. We offer our sympathy to the families and friends of the deceased at this difficult time.
This tragic incident once again highlights the important challenges facing our society, such as the rule of law, equality and road safety.
Every child has the fundamental right to live in a safe environment, which includes access to safe roads and public spaces. We call on the relevant authorities to prioritize the implementation and enforcement of road safety measures, including the installation of appropriate road signs andspeed limits and organization of public awareness campaigns, in order to prevent similar tragedies.
It is important that the media exercise extreme caution when covering the ongoing tragedy, and refrain from spreading unverified information and hate speech.