სახალხო დამცველი საქართველოში ბრიტანეთის ელჩს შეხვდა
2025 წლის 5 აგვისტოს საქართველოს სახალხო დამცველი ლევან იოსელიანი ბრიტანეთის ელჩს საქართველოში გარეტ უორდს შეხვდა.
შეხვედრაზე საქართველოში ადამიანის უფლებათა დაცვის თვალსაზრისით არსებული მდგომარეობა, ბოლო პერიოდის გამოწვევები და მათ დასაძლევად სახალხო დამცველის როლი და საქმიანობა განიხილეს. განსაკუთრებული ყურადღება გაამახვილეს სახალხო დამცველის წლიურ საპარლამენტო ანგარიშებში ასახული რეკომენდაციების შესრულების მდგომარეობაზე.
ბრიტანეთის ელჩმა მხარდაჭერა გამოხატა საქართველოს სახალხო დამცველის აპარატის მიმართ. მხარეები შემდგომი თანამშრომლობის გაგრძელებაზე შეთანხმდნენ.
შეხვედრას ასევე ესწრებოდნენ სახალხო დამცველის მოადგილე ელენე ღუდუშაური და ბრიტანეთის საელჩოს პოლიტიკური მრჩეველი ალექსანდრა შეპარდი.

Public Defender Meets with British Ambassador to Georgia
On August 5, 2025, Public Defender of Georgia Levan Ioseliani met with British Ambassador to Georgia Gareth Ward.
The situation of human rights, recent challenges, and the role and activities of the Public Defender to overcome the challenges were discussed at the meeting. Special attention was paid to the status of implementation of the recommendations reflected in the Public Defender's annual parliamentary reports.
The British Ambassador expressed support for the Public Defender's Office of Georgia. The parties agreed to continue further cooperation.
The meeting was also attended by Deputy Public Defender Elene Gudushauri and British Embassy’s political cunselor Alexandra Sheppard.