ტრენინგი - ,,გენდერული ნიშნით დისკრიმინაცია სამუშაო ადგილზე“
2018 წლის 22-26 ოქტომბერს, საქართველოს სახალხო დამცველის ორგანიზებით ჩატარდა ტრენინგი „გენდერული ნიშნით დისკრიმინაცია სამუშაო ადგილზე“, რომელსაც ესწრებოდნენ საქართველოს შრომის, ჯანმრთელობისა და სოციალური დაცვის სამინისტროს შრომის ინსპექტორები, საქართველოს დამსაქმებელთა ასოციაციისა და საქართველოს პროფესიული კავშირების გაერთიანებისა და გაერთიანების წევრი ორგანიზაციების წარმომადგენლები.
ტრენინგი მიზნად ისახავდა მონაწილეთა ცნობიერების ამაღლებას შრომით ურთიერთობებში გენდერული ნიშნით დისკრიმინაციის, სექსუალური შევიწროების და ქალთა შრომითი უფლებების მიმართულებით. ტრენინგს საერთაშორისო ექსპერტი სარა მაკკუბრი და საქართველოს სახალხო დამცველის აპარატის თანასწორობის დეპარტამენტის ხელმძღვანელი ქეთევან შუბაშვილი უძღვებოდნენ.
ტრენინგის მონაწილეები გაეცნენ თანასწორობის ძირითად საკითხებს, კანონმდებლობასა და საერთაშორისო პრაქტიკას. ინტერაქტიული და პრაქტიკული სავარჯიშოების გამოყენებით აქტიურად ჩაერთვნენ საკუთარი პრაქტიკის და სამუშაო გამოცდილების გაზიარების პროცესში.

Training on Gender Discrimination in the Workplace
On 22-26 October 2018, the Public Defender of Georgia organized training, the topic of which was: “Gender-based discrimination in the workplace”. The training was attended by labour inspectors of the Ministry of Labour, Health and Social Protection and representatives of Employers’ Association, Trade Union and its member organizations.
The training was aimed at raising awareness of gender-based discrimination in labour relations, sexual harassment and women's right to work. The training was led by international expert Sara Maccurb and the Head of the Department of Equality of the Public Defender's Office, Ketevan Shubashvili.
Participants of the training received information about the basic issues of equality, legislation and international practice. They actively shared their own work practices by using interactive and practical exercises.