ტოლერანტობის საერთაშორისო დღე - 2024
2024 წლის 16 ნოემბერს საქართველოს სახალხო დამცველმა ლევან იოსელიანმა ტოლერანტობის საერთაშორისო დღესთან დაკავშირებულ ღონისძიებაში მიიღო მონაწილეობა, რომელიც რელიგიის საკითხთა სახელმწიფო სააგენტოს ორგანიზებით გაიმართა. წელს ღონისძიებას მასპინძლობა საქართველოს ეზიდთა სასულიერო საბჭომ გაუწია.
სიტყვით გამოსვლისას სახალხო დამცველმა საქართველოში რელიგიური თავისუფლებისა და სამოქალაქო ინტეგრაციის მნიშვნელობაზე ისაუბრა; აღნიშნა, რომ სახალხო დამცველის აპარატი მრავალი წელია მუშაობს ქვეყანაში ტოლერანტობის კულტურის, რელიგიის თავისუფლების, თანასწორუფლებიანობისა და სამოქალაქო ინტეგრაციის დასანერგად. სახალხო დამცველმა ხაზი გაუსვა აპარატის ძალისხმევას ტოლერანტობის მიმართულებით არსებული მდგომარეობის, მიღწევების, გამოწვევების და ტენდენციების შესასწავლად, რაც შემდგომ სახალხო დამცველის ყოველწლიურ საპარლამენტო ანგარიშებში აისახება.
ღონისძიებაზე მისასალმებელი სიტყვით გამოვიდნენ ასევე, ეზიდთა სასულიერო საბჭოს თავმჯდომარე დიმიტრი ფირბარი, რელიგიის საკითხთა სახელმწიფო სააგენტოს თავმჯდომარე ზაზა ვაშაყმაძე, ასევე, მართლმადიდებელი, კათოლიკური, სომხური, სახარების რწმენის, ევანგელურ-ლუთერული ეკლესიების, ქრისტიან-ბაპტისტთა ეკლესიების გაერთიანების, ებრაელთა კავშირის და მუსლიმური თემის წარმომადგენლები.

International Day for Tolerance - 2024
On November 16, 2024, Public Defender Levan Ioseliani took part in an event held in connection with the International Day for Tolerance, which was organized by the State Agency for Religious Issues. This year, the event was hosted by the Yezidi Theological Council of Georgia.
In his speech, the Public Defender talked about the importance of civil integration and religious freedom in Georgia; According to him, the Public Defender’s Office has been working for many years to introduce a culture of tolerance, freedom of religion, equality and civil integration in the country. The Public Defender emphasized the efforts of the Office to study the situation of tolerance in the country, achievements, challenges and trends, which are reflected in the annual parliamentary reports of the Public Defender.
Chairman of the Yezidi Theological Council Dimitri Firbari, Chairman of the State Agency for Religious Issues Zaza Vashakmadze, as well as representatives of the Orthodox, Catholic, Armenian, Gospel Faith, Evangelical-Lutheran Churches, Union of Christian-Baptist Churches, Jewish Union and Muslim Community also delivered welcome speeches at the event.