შეხვედრა გერმანიის ფედერაციული რესპუბლიკის ელჩთან
2019 წლის 24 ოქტომბერს საქართველოს სახალხო დამცველი ნინო ლომჯარია და სახალხო დამცველის პირველი მოადგილე თამარ გვარამაძე გერმანის ფედერაციული რესპუბლიკის ელჩს საქართველოში ჰუბერთ ქნირშსშეხვდნენ.
შეხვედრაზე ნინო ლომჯარიამ ისაუბრა 2019 წლის 20-21 ივნისს შინაგან საქმეთა სამინისტროს თანამშრომლების მიერ სამსახურებრივი უფლებამოსილების სავარაუდო გადამეტების ფაქტზე მიმდინარე სისხლის სამართლის საქმის შესწავლის პროცესში სახალხო დამცველის აპარატის ჩართულობაზე და ელჩს მონიტორინგის საფუძველზე შემუშავებული რეკომენდაციები გააცნო.
ელჩი ასევე გაეცნო სახალხო დამცველის პოზიციას უზენაესი სასამართლოს მოსამართლეთა არჩევის პროცესთან დაკავშირებით და სახალხო დამცველის მიერ შემუშავებულ სპეციალურ ანგარიშს, რომელიც საზოგადოებას 8 ოქტომბერს წარედგინა.

Meeting with the Ambassador of the Federal Republic of Germany
On 24 October 2019, Public Defender Nino Lomjaria and First Deputy Public Defender Tamar Gvaramadze met with the Ambassador of the Federal Republic of Germany to Georgia, Mr. Hubert Knirsch.
Nino Lomjaria talked about the involvement of the Public Defender's Office in the criminal investigation into the alleged abuse of power by the officers of the Ministry of Internal Affairs on June 20-21, 2019, and introduced the recommendations developed on the basis of the monitoring of the case.
The Ambassador was also briefed on the position of the Public Defender regarding the selection of the Supreme Court judges and the special report presented by the Public Defender on October 8.