შეხვედრა აჭარის პოლიციის თანამშრომლებთან
2020 წლის 19 თებერვალს სახალხო დამცველი ნინო ლომჯარია აჭარის პოლიციის დეპარტამენტის უფროსს კონსტანტინე ანანიაშვილს და პოლიციის თანამშრომლებს შეხვდა და ქალთა მიმართ და ოჯახში ძალადობის საკითხებზე ესაუბრა.
შეხვედრაზე ოჯახში ძალადობის მიმართულებით არსებული გამოწვევები და ძალადობის გამოვლენის მაჩვენებელი განიხილეს; ისაუბრეს ადამიანით ვაჭრობის (ტრეფიკინგის) შემთხვევებზე, კრიზისულ და ოჯახში ძალადობის მსხვერპლთა თავშესაფრის გადატვირთულობის პრობლემაზე, სოციალურ მუშაკთა სიმცირეზე. შეხვედრაზე ასევე ყურადღება გაამახვილეს სექსუალური შევიწროვების საკითხებზე, რომელიც გასულ წელს ადმინისტრაციულ სამართალდარღვევად განისაზღვრა.
სახალხო დამცველი დაინტერესდა პოლიციელთა საჭიროებებით საქმიანობის ეფექტურად შესრულებისათვის და ამ კონტექსტში მოქმედი საკანონმდებლო ბაზის პრაქტიკაში გამოყენების სირთულეებზეც იმსჯელეს.

Meeting with Adjara Police Officers
On February 19, 2020, Public Defender Nino Lomjaria met with Konstantine Ananiashvili, Chief of the Adjara Police Department, as well as police officers, to discuss violence against women and domestic violence.
The topics of discussion were the challenges relating to domestic violence, rate of violence, human trafficking, overcrowding of centers for victims of domestic violence and lack of social workers. The meeting also focused on issues of sexual harassment, which was defined as an administrative offence last year.
The Public Defender showed interest in the needs of police officers for effective performance of duties and discussed the difficulties in terms of applying the existing legal framework in this context.