სახალხო დამცველი სომხეთის რესპუბლიკის ომბუდსმენს შეხვდა
2023 წლის 1 დეკემბერს საქართველოს სახალხო დამცველი ლევან იოსელიანი სომხეთის რესპუბლიკის ომბუდსმენს ანაით მანასიანს შეხვდა.
შეხვედრაზე მხარეებმა საქართველოსა და სომხეთის რესპუბლიკაში ადამიანის უფლებების დაცვის მდგომარეობა განიხილეს, ძირითად გამოწვევებზე, სამუშაო სპეციფიკასა და ორი ქვეყნის ადამიანის უფლებათა დამცველ ინსტიტუტებს შორის სამომავლო თანამშრომლობის საკითხებზე ისაუბრეს.
სომხეთის ომბუდსმენი ეროვნებით სომეხი საქართველოს მოქალაქეების უფლებების დაცვის, მათი ინტეგრაციისა და თვითმმართველობის დონეზე გადაწყვეტილების მიღებაში ჩართულობის საკითხებით დაინტერესდა.
ანაით მანასიანი სახალხო დამცველთან არსებული ტოლერანტობის ცენტრის ეთნიკური უმცირესობისა და რელიგიური უმცირესობის საბჭოების წარმომადგენლებსაც შეხვდა და ტოლერანტობის ცენტრის მუშაობის გაეცნო.

Public Defender Meets with Ombudsman of Armenia
On December 1, 2023, Levan Ioseliani, Public Defender of Georgia, met with Anahit Manasian, Ombudsman of the Republic of Armenia.
The parties discussed the situation of human rights in the Republic of Georgia and Armenia, main challenges, specifics of work and issues of future cooperation between the human rights institutions of the two countries.
The Ombudsman of Armenia showed interest in the protection of the rights of Armenian citizens of Georgia, their integration and involvement in decision-making process at the self-government level.
Anahit Manasian also met with the representatives of the Councils of Ethnic and Religious Minorities of the Tolerance Center of the Public Defender and received information about the work of the Tolerance Center.