საქართველოს სახალხო დამცველის ყოველწლიური საკოორდინაციო შეხვედრა საერთაშორისო პარტნიორებსა და დონორ ორგანიზაციებთან
2024 წლის 24 აპრილს საქართველოს სახალხო დამცველმა ლევან იოსელიანმა საერთაშორისო პარტნიორებთან და დონორ ორგანიზაციებთან ყოველწლიური საკოორდინაციო შეხვედრა გამართა.
თავის მისასალმებელ სიტყვაში ლევან იოსელიანმა სახალხო დამცველის აპარატის გაძლიერებისთვის, გაუმჯობესებისა და მუდმივი განვითარებისთვის პარტნიორების მხრიდან მხარდაჭერის მნიშვნელობაზე ისაუბრა და მადლობა გადაუხადა მათ მრავალწლიანი მხარდაჭერისა და ნაყოფიერი თანამშრომლობისათვის. სახალხო დამცველმა ასევე ხაზი გაუსვა შეხვედრებისა და ორმხრივად ინფორმაციის გაცვლის დადებით მხარეებს.
სახალხო დამცველის პირველმა მოადგილემ თამარ გვარამაძემ აპარატის ინსტიტუციური განვითარების სტრატეგია წარადგინა და ორგანიზაციული გაძლიერების მიმართულებებზე, ეფექტიანობის გაზრდის მექანიზმებზე, საერთაშორისო და ადგილობრივ ორგანიზაციებთან ურთიერთობის ფორმატზე და თემატურ პრიორიტეტებზე ისაუბრა.
შეხვედრა დისკუსიასა და კითხვა-პასუხის რეჟიმში გაიმართა. მონაწილეებმა ორმხრივი ურთიერთობის გაგრძელების სრული მზაობა გამოთქვეს და უფრო ეფექტური კომუნიკაციის შესაძლებლობებზე შეთანხმდნენ.

Public Defender’s Annual Coordination Meeting with International Partners and Donor Organizations
On April 24, 2024, Public Defender Levan Ioseliani held an annual coordination meeting with international partners and donor organizations.
In his opening speech, Levan Ioseliani spoke about the importance of support from partners for the strengthening, improvement and continuous development of the Public Defender's Office and thanked them for their many years of support and fruitful cooperation. The Public Defender also emphasized the positive side of the meetings and bilateral exchange of information.
First Deputy Public Defender Tamar Gvaramadze presented the institutional development strategy of the Office and spoke about the directions of organizational strengthening, mechanisms for increasing efficiency, format of relations with international and local organizations, and thematic priorities.
The meeting was held in discussion and Q&A mode. The participants expressed their full readiness to continue bilateral relations and agreed on opportunities for more effective communication.