საქართველოს სახალხო დამცველი ანკარაში ოფიციალურ შეხვედრებს გამართავს
2024 წლის 16-17 იანვარს საქართველოს სახალხო დამცველი ლევან იოსელიანი ანკარაში ოფიციალურ შეხვედრებს გამართავს თურქეთის რესპუბლიკის მთავარ ომბუდსმენთან შერეფ მალკოჩთან, ადამიანის უფლებათა და თანასწორობის ინსტიტუტის თავმჯდომარესთან პროფესორ მუჰამერ კილიჩთან და პრევენციის ეროვნული მექანიზმის წევრებთან.
ვიზიტის ფარგლებში ასევე გაიმართება ოფიციალური შეხვედრები იუსტიციის მინისტრთან ილმაზ თანჩთან, პარლამენტის ქალთა და მამაკაცთა თანაბარი შესაძლებლობების კომიტეტის თავმჯდომარესთან ჩიგდემ ერდოღან ათაბეკთან და საკასაციო სასამართლოს პრეზიდენტან მეჰმედ,აკარჩასთან.

Public Defender to Hold Official Meetings in Ankara
On January 16-17, 2024, Georgian Public Defender Levan Ioseliani will travel to Ankara, where he will hold official meetings with the Chief Ombudsman of Türkiye, Mr. Şeref Malkoç, the Chairman of the Human Rights and EqualityInstitution, MuharremKılıç, and members of the National Preventive Mechanism.
Within the framework of the visit, official meetings will also be held with the Minister of Justice, Mr. Yılmaz Tunç, the Chairperson of the Committee on Equal Opportunity for Women and Men at GNAT, Ms. Çiğdem Erdoğan Atabek, and the President of the Court of Cassation, Mr. Mehmet Akarca.