საფრანგეთის საელჩოსა და ნიდერლანდების სამეფოს საელჩოებმა ადამიანის უფლებათა დამცველები დააჯილდოვეს
2018 წლის 12 დეკემბერს საქართველოს სახალხო დამცველმა ნინო ლომჯარიამ მონაწილეობა მიიღო ადამიანის უფლებათა დაცვის სფეროში მოღვაწე ქართველ აქტივისტთა და არასამთავრობო ორგანიზაციათა დაჯილდოების ცერემონიაში. ღონისძიებას საფრანგეთისა და ნიდერლანდების სამეფოს საელჩოები ყოველწლიურად მართავენ ადამიანის უფლებათა დაცვის საერთაშორისო დღესთან დაკავშირებით.
„ამ ღონისძიებით ნიდერლანდების სამეფო და საფრანგეთის რესპუბლიკა თავის მტკიცე მხარდაჭერას გამოხატავენ საქართველოში მოქმედი სამოქალაქო სექტორის მიმართ, მე მონაწილოებას ვიღებ ადამიანის უფლებების ჯილდოს მფლობელების შესარჩევ კომისიაში და ვაცხადებ, რომ თქვენ – დღეს გამარჯვებულებო, ადამიანის უფლებების დაცვის სფეროში ერთ–ერთ ნათელ წერტილსა და თავისუფალ სივრცეს წარმოადგენთ. ეს ჯილდო არის თქვენი ღვაწლის დაფასება“, – განაცხადა საქართველოს სახალხო დამცველმა დაჯილდოების ცერემონიაზე სიტყვით გამოსვლისას.

Embassies of France and Netherlands Award Human Rights Defenders
On 12 December 2018, Public Defender Nino Lomjaria participated in the award ceremony annually organized by the embassies of the Kingdom of the Netherlands and the French Republic in connection with the international Human Rights Day. Georgian Activists and non-governmental organizations working in the field of human rights were awarded at the event.
"By holding this ceremony, the Kingdom of the Netherlands and the French Republic express strong support to the civil sector of Georgia. I am involved in the commission that selects the human rights award recipients and I declare that you, today’s winners, are one of the bright points in the protection of human rights and represent a free space. By this award we honor your contribution," said the Public Defender of Georgia said at the award ceremony.