სახალხო დამცველთან არსებული ტოლერანტობის ცენტრის რელიგიათა საბჭოს სხდომა
2024 წლის 21 ნოემბერს საქართველოს სახალხო დამცველმა ლევან იოსელიანმა მონაწილეობა მიიღო ტოლერანტობის ცენტრის ორგანიზებით ჩატარებულ რელიგიათა საბჭოს სხდომაში.
სხდომაზე ისაუბრეს რელიგიურ გაერთიანებებზე „უცხოური გავლენის გამჭვირვალობის შესახებ“ საქართველოს კანონის სავარაუდო გავლენაზე. ასევე განიხილეს სახალხო დამცველის მიერ 2023 წლის საპარლამენტო ანგარიშში შეფასებული საკითხები, მათ შორის, ბათუმის მეჩეთის მშენებლობის თაობაზე და თავდაცვის კოდექსის ამოქმედების შემდეგ შეცვლილი რეგულაცია - სასულიერო პირების წვევამდელთა ეროვნულ სამხედრო სამსახურში გაწვევასთან და სამობილიზაციო რეზერვის ელექტრონულ სისტემაში აღმსარებლობის შესახებ ჩანაწერთან დაკავშირებით.
დასასრულს გამართულ დისკუსიაზე საბჭოს წევრებმა სამომავლო გეგმები წარმოადგინეს და პრიორიტეტები დასახეს.

Session of Council of Religions of Public Defender’s Tolerance Center
On November 21, 2024, Public Defender Levan Ioseliani participated in the session of the Council of Religions organized by the Tolerance Center of the Public Defender.
The presumable impact of the Georgian Law on Transparency of Foreign Influence on religious associations, the issues assessed by the Public Defender in the 2023 parliamentary report, including the construction of the Batumi Mosque and the regulation changed after the enactment of the Defence Code - regarding the conscription of conscripts into the national military service and the record relating to the confession in the electronic system of the mobilization reserve, were discussed at the meeting.