სახალხო დამცველის მოადგილე ფინეთის ელჩს და ფინეთის დელეგაციას შეხვდა
2022 წლის 28 იანვარს საქართველოს სახალხო დამცველის მოადგილე გიორგი ბურჯანაძე ფინეთის საგანგებო და სრულუფლებიან ელჩს საქართველოში კირსტი ნარინენს და ფინეთის საგარეო საქმეთა სამინისტროს რუსეთის, აღმოსავლეთ ევროპისა და ცენტრალური აზიის დეპარტამენტის გენერალურ დირექტორს მარია ლიივალას შეხვდა.
შეხვედრაზე სახალხო დამცველის მოადგილემ ზოგადად ადამიანის უფლებების დაცვის თვალსაზრისით ქვეყანაში არსებული მდგომარეობა განიხილა; ისაუბრა უმცირესობების უფლებების დაცვისა და დისკრიმინაციის აღმოფხვრის თვალსაზრისით არსებულ გამოწვევებზე, სასამართლო ხელისუფლების ხარვეზებზე და სხვა მნიშვნელოვან საკითხებზე.
შეხვედრას ასევე ესწრებოდნენ ფინეთის საგარეო საქმეთა სამინისტროს აღმოსავლეთ ევროპის და ცენტრალური აზიის სამმართველოს დირექტორი სირპა ოკსანენი და საქართველოს, აზერბაიჯანის და სომხეთის საკითხებზე მომუშავე ოფიცერი სვენ კილემეტი.

Deputy Public Defender Meets with Ambassador of Finland and Finnish Delegation
On January 28, 2022, Giorgi Burjanadze, Deputy Public Defender of Georgia, met with Kirsti Narinen, Ambassador Extraordinary and Plenipotentiary of Finland to Georgia, and Marja Liivala, Director General of the Department for Russia, Eastern Europe and Central Asia of the Ministry of Foreign Affairs of Finland.
The Deputy Public Defender reviewed the human rights situation in the country and spoke about the challenges relating to the protection of the rights of minorities and elimination of discrimination, shortcomings in the judiciary and other important issues.
The meeting was also attended by Sirpa Oksanen, Director of the Unit for Eastern Europe and Central Asia of the Ministry of Foreign Affairs of Finland, and Sven Kilemet, Desk Officer for Georgia, Azerbaijan and Armenia.