საქართველოს სახალხო დამცველის ოფიციალური ვიზიტი კიევსა და ვარშავაში
2023 წლის 7-8 დეკემბერს საქართველოს სახალხო დამცველი ლევან იოსელიანი ოფიციალური ვიზიტით კიევში (უკრაინაში) შეხვედრას გამართავს უკრაინის საპარლამენტო ომბუდსმენთან დმიტრო ლუბინეცთან. ასევე, მონაწილეობას მიიღებს კიევში გამართულ ადამიანის უფლებათა საერთაშორისო მაღალი დონის კონფერენციაში, რომელზეც უკრაინასა და ევროპაში მიმდინარე მოვლენებს, უკრაინა-რუსეთის ომის შედეგების აღმოსაფხვრელად გასატარებელ ღონისძიებებსა და ადამიანის უფლებების დაცვის მნიშვნელობაზე ისაუბრებენ. კონფერენცია ადამიანის უფლებათა დეკლარაციის მიღების 75 წლის იუბილესთან დაკავშირებით იმართება.
ოფიციალური ვიზიტის ფარგლებში სახალხო დამცველი ვარშავაში (პოლონეთში) შეხვდება ეუთო/ოდირის წარმომადგენლებს. შეხვედრებზე განიხილავენ ქვეყანაში ადამიანის უფლებათა დაცვის მდგომარეობას და ისაუბრებენ საქართველოს სახალხო დამცველის აპარატსა და ეუთო/ოდირს შორის მჭიდრო და მრავალმხრივ თანამშრომლობის საკითხებს.

Public Defender’s Official Visit to Kyiv and Warsaw
On December 7-8, 2023, Levan Ioseliani, Public Defender of Georgia, will hold a meeting with Dmytro Lubinets, Ukrainian Parliament Commissionerfor Human Rights, during his official visit to Kyiv (Ukraine). He will also take part in the international high-level human rights conference in Kyiv, where topics of discussion will be the ongoing events in Ukraine and Europe, measures to eliminate the consequences of the Ukraine-Russia war, and the importance of human rights protection. The conference will be held in connection with the 75th anniversary of the adoption of the Declaration of Human Rights.
As part of his official visit, the Public Defender will meet with OSCE/ODIHR representatives in Warsaw (Poland). The state of human rights protection in the country and the issues of close and multilateral cooperation between the Public Defender’s Office of Georgia and OSCE/ODIHR will be discussed at the meetings.