საქართველოს სახალხო დამცველი ბრიუსელში ოფიციალურ შეხვედრებს გამართავს
2022 წლის 11-14 აპრილს საქართველოს სახალხო დამცველი სამუშაო ვიზიტით ბელგიის სამეფოს დედაქალაქში, ბრიუსელი იმყოფება, სადაც სამუშაო შეხვედრებს გამართავს ევროკავშირის სტრუქტურებისა და ჩრდილოატლანტიკური კავშირის წარმომადგენლებთან.
სახალხო დამცველი შეხვდება ნატოს გენერალური მდივნის სპეციალურ წარმომადგენელს სამხრეთ კავკასიაში. დაგეგემილია შეხვედრები ევროპარლამენტის წევრებთან, ევროპარლამენტის ახალი პრეზიდენტის კაბინეტის წევრებთან; ევროკავშირის საგარეო საქმეთა და უსაფრთხოების პოლიტიკის უმაღლესი წარმომადგენლის (HR/VP) კაბინეტის წევრებთან.
შეხვედრები გაიმართება ევროპის სამეზობლო პოლიტიკისა და გაფართოების მოლაპარაკებების გენერალური დირექტორატში (DG NEAR), ასევე, თანასწორობის ორგანოების ევროპული ქსელის (EQUINET), ევროპის ადამიანის უფლებათა ინსტიტუტების ევროპული ქსელის (ENNHRI) სამდივნოს წევრებთან.

Public Defender of Georgia to Hold Official Meetings in Brussels
On April 11-14, 2022, the Public Defender of Georgia is paying a working visit to the capital of the Kingdom of Belgium, Brussels, where she will hold meetings with representatives of the EU and the North Atlantic Alliance.
The Public Defender will meet with NATO Secretary General's Special Representative for the South Caucasus, Members of European Parliament, members of the Cabinet of the new President of the European Parliament, members of the Office of the High Representative of the Union for Foreign Affairs and Security Policy (HR/VP).
Meetings will also be held with members of the Directorate-General for European Neighborhood Policy and Enlargement Negotiations (DG NEAR), as well as the European Network for Equality Bodies (EQUINET) and the Secretariat of the European Network of National Human Rights Institutions (ENNHRI).