ევროკავშირის ელჩის გამოსამშვიდობებელი შეხვედრა სახალხო დამცველთან
2022 წლის 15 ივლისს საქართველოში ევროკავშირის ელჩი და მისიის ხელმძღვანელი კარლ ჰარცელი გამოსამშვიდობებელი ვიზიტით ეწვია სახალხო დამცველის აპარატს და სახალხო დამცველ ნინო ლომჯარიას და სახალხო დამცველის მოადგილე გიორგი ბურჯანაძეს შეხვდა.
სახალხო დამცველმა მადლობა გადაუხადა ელჩს იმ დიდი პოლიტიკური, ფინანსური, თუ საგანმანათლებლო დახმარებისთვის, რასაც უკვე წლებია ევროკავშირის საქართველოს წარმომადგენლობა უწევს სახალხო დამცველის აპარატს. კარლ ჰარცელმა თავისი ღრმა პატივისცემა გამოხატა და სახალხო დამცველსა და მის აპარატს წარმატება უსურვა.
შეხვედრაზე ასევე, ისაუბრეს საქართველოში დემოკრატიული რეფორმების გაგრძელებისა და ქვეყნის ევროკავშირთან დაახლოების პერსპექტივებზე, მათ შორის, ამ მიმართულებით მიმდინარე პროცედურულ და შინაარსობრივ პროცესებზე.

On July 15, 2022, the Ambassador of the European Union and Head of the EU Delegation to Georgia, Carl Hartzell, paid a farewell visit to the Public Defender’s Office and met with Public Defender Nino Lomjaria and Deputy Public Defender Giorgi Burjanadze.
The Public Defender thanked the Ambassador for the great political, financial, and educational assistance that the EU Delegation to Georgia has been providing to the Public Defender’s Office for years. Carl Hartzell expressed his deep respect and wished success to the Public Defender and her Office.
In addition, the prospects of Georgia moving closer to the EU and continuing democratic reforms, including the ongoing procedural and substantive processes in this direction, were also discussed at the meeting.