სახალხო დამცველის შეხვედრა სტუდენტებთან
2024 წლის 5 აპრილს სახალხო დამცველი ლევან იოსელიანი საქართველოს რამდენიმე უმაღლესი სასწავლებლის იურიდიული ფაკულტეტის სტუდენტებს შეხვდა და მათთან ადამიანის უფლებების არსისა და მნიშვნელობის, ასევე, აპარატის მანდატისა და როლის შესახებ ისაუბრა.
შეხვედრაზე სტუდენტები გაეცნენ სახალხო დამცველის ინსტიტუტის ჩამოყალიბების ისტორიას, მოქალაქეთა მიღებისა და ინდივიდუალური საქმეების შესწავლის წესსა და პრაქტიკას, საგანმანათლებლო მანდატს და სახალხო დამცველის, როგორც თანასწორობის ეროვნული მექანიზმის როლს.
სახალხო დამცველის აპარატის საქმიანობის შესწავლის მიზნით გამართული შეხვედრა ევროპის იურისტ სტუდენტთა ასოციაციის ინიციატივითა და სახალხო დამცველის აპარატის ადამიანის უფლებათა სწავლების დეპარტამენტის ორგანიზებით ჩატარდა. მასში ასევე მონაწილეობდნენ მოქალაქეთა მომსახურებისა და პირველადი რეაგირების დეპარტამენტის, თანასწორობის დეპარტამენტის და ადამიანის უფლებათა სწავლების დეპარტამენტის თანამშრომლები.

On April 5, 2024, Public Defender Levan Ioseliani met with law students of several higher education institutions and talked with them about the essence and importance of human rights, as well as the mandate and role of the Public Defender’s Office.
Students received information about the history of the establishment of the Public Defender's institution, the procedure and practice of receiving citizens and dealing with individual cases, the educational mandate and role of the Public Defender as a national equality mechanism.
The meeting aimed at studying the activities of the Public Defender’s Office was held at the initiative of the European Law Students' Association and was organized by the Department of Human Rights Education of the Public Defender’s Office. Employees of the Department of Citizen Service and Primary Response, the Department of Equality and the Department of Human Rights Education participated in the meeting.