შეხვედრა შვეიცარიის საგარეო საქმეთა სამინისტროს ადამიანის უსაფრთხოების განყოფილების ხელმძღვანელთან
2019 წლის 19 ივლისს საქართველოს სახალხო დამცველი ნინო ლომჯარია შვეიცარიის საგარეო საქმეთა სამინისტროს ადამიანის უსაფრთხოების განყოფილების ხელმძღვანელს ჰაიდი გრაუს შეხვდა და ქვეყანაში კონფლიქტით დაზარალებული მოსახლეობის უფლებრივი მდგომარეობა, სახალხო დამცველის მანდატი და აპარატის წინაშე მდგარი გამოწვევები გააცნო.
შეხვედრას ასევე ესწრებოდნენ შვეიცარიის ელჩი საქართველოში პატრიკ ფრანცენი, მრჩეველი სამხრეთ კავკასიაში ადამიანის უსაფრთხოების საკითხებში არმინ რიზერი და სახალხო დამცველის მრჩეველი კონფლიქტით დაზარალებულ რეგიონებში ადამიანის უფლებათა საკითხებში მერი კოჭლამაზაშვილი.

Meeting with Head of Human Security Division at Switzerland’s Foreign Ministry
On 19 July 2019, Public Defender Nino Lomjaria met with the Head of the Human Security Division of the Ministry of Foreign Affairs of Switzerland, HeidiGrau. Nino Lomjaria spoke about the Public Defender's mandate and the challenges faced by the Public Defender's Office.
She emphasized the challenges faced by people living in the occupied territories, such as: freedom of movement, problems of documentation, access to education and healthcare; she also talked about the ways of solving the problems.
The meeting was also attended by the Swiss Ambassador to Georgia, Patric Franzen, the Human Rights Adviser for the South Caucasus, Armin Rieser, and the Advisor to the Public Defender for Human Rights in the Conflict-Affected Regions, Meri Kochlamazashvili.