შეხვედრა Amnesty International-ის აღმოსავლეთ ევროპისა და ცენტრალური აზიის ოფისის დირექტორთან
2019 წლის 2 ივლისს საქართველოს სახალხო დამცველი ნინო ლომჯარია Amnesty International-ის აღმოსავლეთ ევროპისა და ცენტრალური აზიის ოფისის დირექტორს მარი სტრუზერს შეხვდა და სახალხო დამცველის მანდატი, აპარატის საქმიანობა და ქვეყანაში ადამიანის უფლებათა დაცვის თვალსაზრისით არსებული მდგომარეობა გააცნო.
სახალხო დამცველმა ყურადღება გაამახვილა საზღვრისპირა და ოკუპირებულ ტერიტორიებზე მცხოვრებ პირთა წინაშე მდგარ გამოწვევებზე როგორიცაა: გადაადგილების თავისუფლება, ე.წ. ბორდერიზაციის პრობლემები, დოკუმენტაციის საკითხები, განათლების და ჯანდაცვის ხელმისაწვდომობა. ისაუბრა პრობლემების გადაჭრის სავარაუდო გზებზე.
შეხვედრას ასევე, ესწრებოდნენ საქართველოს სახალხო დამცველის მოადგილე გიორგი ბურჯანაძე, მრჩეველი კონფლიქტით დაზარალებულ რეგიონებში ადამიანის უფლებათა საკითხებში მერი კოჭლამაზაშვილი და Amnesty International-ის წარმომადგენელი სამხრეთ კავკასიაში ლევან ასათიანი.

Meeting with Regional Director for Eastern Europe and Central Asia at Amnesty International
On 2 July 2019, Public Defender Nino Lomjaria met with Marie Struthers, RegionalDirectorforEastern Europe and Central AsiaatAmnesty International, and spoke about the Public Defender's mandate, activities of the Public Defender's Office and the human rights situation in the country.
The Public Defender focused on the challenges faced by people living along the border and in the occupied territories, such as: freedom of movement, the so-called borderization problems, issues of documentation, access to education and healthcare.
The meeting was also attended by Giorgi Burjanadze, Deputy Public Defender of Georgia, Meri Kochlamazashvili, Advisor to the Public Defender for Human Rights in the Conflict-affected Regions, and Levan Asatiani, Amnesty International Representative in the South Caucasus.