ვიზიტი ნინოწმინდის მუნიციპალიტეტის სოფელ ეშტიაში
2019 წლის 14 ნოემბერს სახალხო დამცველის აპარატის სამცხე–ჯავახეთის ოფისის თანამშრომლები სალომე ყულჯანიშვილი და ანდრანიკ ბაღდასარიანი ნინოწმინდის მუნიციპალიტეტის სოფელ ეშტიაში N2 საჯარო სკოლის მოსწავლეებს შეხვდნენ და ადრეულ ასაკში ქორწინებასა და ოჯახში ძალადობაზე ესაუბრნენ. გაიმართა დისკუსია ადამიანის უფლებებთან დაკავშირებით.
სახალხო დამცველის წარმომადგენლებმა ასევე მოინახულეს სოფელ ეშტიის საბავშვო ბაღი და სოფლის ამბულატორია. ესაუბრნენ ბაღის აღმზრდელებს და ამბულატორიის თანამშრომლებს; გაეცნენ არსებულ პრობლემებს.
სახალხო დამცველის მანდატისა და რეგიონული ოფისის საქმიანობის გაცნობის, ასევე მოსახლეობის პრობლემების იდენტიფიცირებისა და შესაბამისი სამართლებრივი კონსულტაციების გაწევის მიზნით, სახალხო დამცველის რეგიონული ოფისების თანამშრომლები აგრძელებენ სისტემატურ ვიზიტებს და ხვდებიან ადგილობრივ მოსახლეობას საქართველოს სხვადასხვა ქალაქსა და სოფელში.

Visit to Eshtia Village of Ninotsminda Municipality
On 14 November 2019, representatives of the Public Defender's Samtskhe-Javakheti Office, Salome Kuljanishvili and Andranik Baghdasarian, met with students of public school N2 of the village of Eshtia, Ninotsminda municipality, and talked about early marriage and domestic violence. A discussion was also held about human rights.
Representatives of the Public Defender also visited the kindergarten and the outpatient facility of the village. They talked to the staff and listened to their problems.
In order to provide information about the mandate of the Public Defender and activities of the regional offices, as well as to identify problems of the population and provide relevant legal consultations to them, representatives of the Public Defender's regional offices continue systematic meetings with population in various cities and villages of Georgia.