შეხვედრა ოჯახში ძალადობისა და ქალთა მიმართა ძალადობის საკითხებზე - კახათში
2019 წლის 29 ოქტომბერს სახალხო დამცველის წარმომადგენელმა კოკა მებონიამ ოჯახში ძალადობისა და ქალთა მიმართა ძალადობის საკითხებზე, ზუგდიდის მუნიციპალიტეტის კახათის საჯარო სკოლის მასწავლებლებთან და სოფლის მაცხოვრებელ ქალებთან საინფორმაციო შეხვედრა გამართა.
კოკა მებონიამ შეხვედრის მონაწილეებს მიაწოდა ინფორმაცია გენდერული ძალადობის ცნებისა და ფორმების შესახებ. განსაკუთრებული ინტერესი გამოიწვია ძალადობისაგან დაცვის მექანიზმების მუშაობის პრინციპებმა. ისაუბრეს ქალთა ეკონომიკური თანასწორობის საკითხებზე და ქალთა ეკონომიკური გაძლიერებისაკენ მიმართული პროექტების მნიშვნელობაზე; ქალთა ჩართულობაზე და მონაწილეობაზე გადაწყვეტილების მიღების პროცესში, ქალთა საჭიროებების კვლევის მნიშვნელობაზე, ძალადობის მსხვერპლთათვის არსებული სერვისების ხელმისაწვდომობასა და მხარდამჭერი ღონისძიებების აუცილებლობაზე.

Meeting on Violence against Women and Domestic Violence in Kakhati
On October 29, 2019, Public Defender’s representative Koka Mebonia held an informational meeting on violence against women and domestic violence with teachers of the Kakhati public school of Zugdidi Municipality and the women from rural areas.
Koka Mebonia spoke about the concept and forms of gender-based violence. The working principles of the mechanisms against violence caused particular interest. Women's economic equality and the importance of projects aimed at women's economic empowerment, women’s engagement and participation in the decision-making process, importance of studying women's needs, access to services for victims of violence and necessity for support measures were discussed at the meeting.
The locals of Kakhati also received information about the rules and procedures for applying to the Public Defender's Office.