შეხვედრა მრავალფეროვნების სკოლის მონაწილეებთან
2018 წლის 20 დეკემბერს საქართველოს სახალხო დამცველის აპარატს მრავალფეროვნების სკოლის მონაწილეები ეწვივნენ და სახალხო დამცველს ნინო ლომჯარიას და სახალხო დამცველის მოადგილეს ეკატერინე სხილაძე შეხვდნენ.
შეხვედრის მონაწილეები გაეცნენ სახალხო დამცველის მანდატს და უფლებამოსილებას, დაისვა მათთვის საინტერესო შეკითხვები და შესაძლებლობა ჰქონდათ დეტალური ინფორმაცია მიეღოთ ისეთ აქტუალურ საკითხებზე, როგორიცაა: თანასწორუფლებიანობა, ეთნიკური და რელიგიური უმცირესობების წარმომადგენელთა წინაშე მდგარი გამოწვევები, ბავშვის უფლებები, ოჯახში ძალადობის პრევენცია, ტოლერანტობა და სხვა.
მონაწილეთა განსაკუთრებული ყურადღება სახალხო დამცველის რეკომენდაციების აღსრულების გზებს და ადამიანის უფლებების დაცვის მიმართულებით სახელმწიფოს ვალდებულებებს უკავშირდებოდა. დისკუსიის დროს მონაწილეები საუბრობდნენ პირად გამოცდილებასა და იმ პრობლემებზე, რაც მათ ქალაქებსა და თემში არსებობს.
აღსანიშნავია, რომ მრავალფეროვნების სკოლა ორგანიზებულ იქნა „ტოლერანტობის, სამოქალაქო ცნობიერებისა და ინტეგრაციის მხარდაჭერის პროგრამის“ (PITA) ფარგლებში, რომელიც საქართველოს გაეროს ასოციაციის მიერ, აშშ-ს საერთაშორისო განვითარების სააგენტოს ფინანსური მხარდაჭერით ხორციელდება.

Meeting with Participants of Diversity School
On 20 December 2018, the Public Defender's Office hosted participants of the Diversity School, who met with Public Defender Nino Lomjaria and Deputy Public Defender Ekaterine Skhiladze.
Participants of the meeting were informed about the ombudsman's mandate and powers, asked questions and had the opportunity to get detailed information on issues, such as equality, challenges faced by ethnic and religious minorities, child’s rights, prevention of domestic violence, tolerance, etc.
Particular interest was shown in the ways of enforcement of Public Defender’s recommendations and obligations of the state to protect human rights. During the discussion, participants of the meeting talked about personal histories and problems in their cities and communities.
The Diversity School was organized within the framework of the Promoting Integration, Tolerance and Awareness (PITA), a project being implemented by the United Nations Association of Georgia with the financial support of the US Agency for International Development.