შეხვედრა ბოლნისში ქალთა მიმართ და ოჯახში ძალადობის თემაზე
2019 წლის 24 ოქტომბერს ქვემო ქართლში სახალხო დამცველის წარმომადგენელმა გენდერის საკითხებში მარიამ გვიდიანმა ბოლნისის მუნიციპალიტეტის ადგილობრივი თვითმმართველობის წარმომადგენლებთან ქალთა მიმართ და ოჯახში ძალადობის თემაზე საინფორმაციო შეხვედრა გამართა.
შეხვედრაზე იმსჯელეს ქალთა ჩართულობაზე და მონაწილეობაზე გადაწყვეტილების მიღების პროცესში, ქალთა საჭიროებების კვლევის მნიშვნელობაზე, ძალადობის მსხვერპლთათვის არსებული სერვისების ხელმისაწვდომობასა და მხარდამჭერი ღონისძიებების აუცილებლობაზე.
განიხილეს სახალხო დამცველის როლი ქალთა მიმართ და ოჯახში ძალადობის წინააღმდეგ ბრძოლის მიმართულებით; იმსჯელეს შემუშავებულ რეკომენდაციებზე და ტენდენციებზე; ხაზი გაუსვეს გენდერის საბჭოს საქმიანობის მნიშვნელობას. ასევე, ისაუბრეს ქალთა მიმართ და ოჯახში ძალადობის შესახებ არსებული საკანონმდებლო რეგულაციებზე. მარიამ გვიდიანმა დამსწრეთ მიაწოდა ინფორმაცია სახალხო დამცველის ვებ გვერდზე არსებული სექსუალური შევიწროების ონლაინ კურსის შესახებ.
შეხვედრას ესწრებოდნენ ბოლნისის მუნიციპალიტეტის მერი დავით შერაზადიშვილი, გენდერის საბჭოს წევრები, არასამთავრობო სექტორის წარმომადგენლები და სხვა გადაწყვეტილების მიმღები პირები.

Meeting on Violence against Women and Domestic Violence in Bolnisi
On October 24, 2019, Mariam Gvidiani, Public Defender's Representative on Gender Issues in the Kvemo Kartli region, held an informational meeting on violence against women and domestic violence with representatives of Bolnisi municipality’s local self-government.
Women's involvement and participation in the decision-making process, importance of studying the women's needs, access to services for victims of violence and the need for support measures were discussed at the meeting.
The role of the Public Defender in combating violence against women and domestic violence, recommendations, identified trends and legislative regulations on women and domestic violence were discussed and the importance of the activities of the Gender Council was emphasized as well. Mariam Gvidiani briefed the attendees on the online course on sexual harassment available on the Public Defender's website.
The meeting was attended by Bolnisi Municipality Mayor Davit Sherazadishvili, members of the Gender Council, representatives of the NGO sector and other decision makers.