სახალხო დამცველთან არსებული რელიგიათა საბჭოს სამუშაო შეხვედრა
2019 წლის 27 თებერვალს საქართველოს სახალხო დამცველმა ნინო ლომჯარიამ სახალხო დამცველთან არსებული რელიგიათა საბჭოს სამუშაო შეხვედრაში მიიღო მონაწილეობა. შეხვედრაზე რელიგიის თავისუფლების საკითხებზე მომუშავე იურისტებმა, ექსპერტებმა, არასამთავრობო ორგანიზაციებისა და აკადემიური დაწესებულებების წარმომადგენლებმა რელიგიის თავისუფლებასთან და რელიგიური ორგანიზაციების თანასწორუფლებიანობასთან დაკავშირებული საკითხები განიხილეს.
შეხვედრა სახალხო დამცველთან არსებული ტოლერანტობის ცენტრის ორგანიზებით და საქართველოს გაეროს ასოციაციის (UNAG) „ტოლერანტობის, სამოქალაქო ცნობიერებისა და ინტეგრაციის მხარდაჭერის პროგრამის“ (PITA) ფარგლებში, აშშ-ს საერთაშორისო განვითარების სააგენტოს (USAID) დაფინანსებით გაიმართა.

Working Meeting of Public Defender’s Council of Religions
On 27 February 2019, Public Defender Nino Lomjaria took part in the working meeting of the Council of Religions of the Public Defender of Georgia. Lawyers, experts, representatives of non-governmental organizations and academic institutions spoke about the freedom of religion and equality of religious organizations at the meeting.
The event was organized by the Tolerance Center of the Public Defender and was funded by the US Agency for International Development (USAID) within the framework of the Promoting Integration, Tolerance and Awareness (PITA) programme of the UN Association of Georgia (UNAG).