სახალხო დამცველმა იუსტიციის სამინისტროს მიერ ორგანიზებულ სამუშაო შეხვედრაში მიიღო მონაწილეობა
2023 წლის 5 სექტემბერს საქართველოს სახალხო დამცველმა ლევან იოსელიანმა მონაწილეობა მიიღო იუსტიციის სამინისტროს მიერ ორგანიზებულ სამუშაო შეხვედრაში, რომელზეც საკუთრების უფლების დაცვის თვალსაზრისით სამინისტროში მიმდინარე რეფორმები, მიწის სისტემური რეგისტრაციის, მოქალაქეთა დამისამართებისა და ბიზნესსუბიექტების ხელახალი რეგისტრაციის რეფორმების შედეგები განიხილეს.
ისაუბრეს ასევე იუსტიციის სამინისტროში დასაქმებულთა შრომით უფლებებზე და საჯარო რეესტრის ეროვნული სააგენტოს ინსტიტუციურ შესაძლებლობებზე გენდერული ბალანსისა და შშმ პირთა უფლებების დაცვის მიმართულებებით.

Public Defender Participates in Working Meeting Organized by Ministry of Justice
On September 5, 2023, Public Defender Levan Ioseliani participated in a working meeting organized by the Ministry of Justice, where the main topics discussed were the reforms ongoing in the Ministry relating to the protection of property rights, results of the reforms of systemic land registration, citizen address determination and re-registration of business entities.
The labour rights of the employees of the Ministry of Justice and the institutional capabilities of the National Agency of Public Registry in terms of gender balance and protection of the rights of persons with disabilities were also discussed at the meeting.