სახალხო დამცველის აპარატის განცხადება
საქართველოს სახალხო დამცველი და მისი წარმომადგენლები მთელი ღამის განმავლობაში ადგილზე აკვირდებოდნენ რუსთაველის გამზირზე მიმდინარე მოვლენებს; აპარატის თანამშრომლებმა პოლიციის სამმართველოებში მოინახულეს აქციის დაკავებული მონაწილეები, რომელთა ნაწილმაც სამართალდამცავთა მხრიდან ძალის შესაძლო გადამეტების ფაქტებზე მიუთითა.
სახალხო დამცველის წარმომადგენლები აქტიურად სწავლობენ აქციის მიმდინარეობისას დაფიქსირებულ თითოეულ ინციდენტს. ასევე მუშაობენ სავარაუდოდ დაკავებულ და დაკარგულ პირთა ადგილსამყოფელის დასადგენად. ამასთან, დააკვირდებიან სასამართლო პროცესებს, მოინახულებენ საავადმყოფოში გადაყვანილ დაზარალებულებს.
რუსთაველს გამზირზე განვითარებულ მოვლენებთან დაკავშირებით სახალხო დამცველი სამართლებრივ შეფასებას მოგვიანებით გააკეთებს.
სავარაუდო უფლებადარღვევის თაობაზე ინფორმაციის ფლობის შემთხვევაში, გთხოვთ, დაუკავშირდეთ საქართველოს სახალხო დამცველის აპარატის ცხელ ხაზს: 1481.

Statement of the Public Defender’s Office
The Public Defender of Georgia and her representatives had been monitoring the events developed on Rustaveli Avenue all night long. Employees of the Office visited the detained demonstrators in police stations, some of which accused law enforcers of abuse of power.
Representatives of the Public Defender are actively studying each incident that took place during the rally. They are also working to establish the location of the detained and missing persons. In addition, they will observe trials and visit the injured at hospitals.
The Public Defender will later make legal assessment of the events developed on Rustaveli Avenue.
If you have information regarding alleged human rights violations, please contacnt the Public Defender's Office of Georgia via hotline: 1481.