სახალხო დამცველი შვედეთის ელჩს შეხვდა
2019 წლის 2 დეკემბერს საქართველოს სახალხო დამცველი ნინო ლომჯარია შვედეთის ელჩს საქართველოში ულრიკ ტიდესტრომს შეხვდა და ადამიანის უფლებათა დაცვის ჭრილში განიხილა ქვეყანაში მიმდინარე მოვლენები.
მხარეებმა ისაუბრეს ასევე სახალხო დამცველთან არსებული ტოლერანტობის ცენტრის საქმიანობაზე და სახალხო დამცველის ხედვასა და გეგმებზე ქვეყანაში ტოლერანტული კულტურის დამკვიდრების მიმართულებით. ელჩმა საქართველოს სახალხო დამცველის აპარატს მხარდაჭერა გამოუცხადა და თანადგომა აღუთქვა.
შეხვედრას ასევე ესწრებოდნენ საქართველოს სახალხო დამცველის მოადგილე გიორგი ბურჯანაძე და შვედეთის საელჩოს მეორე მდივანი ელისაბეტ ბრანდბერგი.

Public Defender Meets with Ambassador of Sweden
On December 2, 2019, the Public Defender of Georgia, Nino Lomjaria, met with the Ambassador of Sweden to Georgia, Ulrik Tideström, and discussed the ongoing developments of Georgia in the context of human rights.
The parties also discussed the activities of the Tolerance Center of the Public Defender’s Office and the Public Defender’s vision and plans in establishing tolerant culture in the country. The Ambassador pledged his support to the Public Defender’s Office.
The meeting was also attended by the Deputy Public Defender of Georgia, Giorgi Burjanadze, and the Second Secretary of the Embassy of Sweden, ElisabetBrandberg.