სახალხო დამცველი სამცხე-ჯავახეთის სახელმწიფო უნივერსიტეტში აფხაზური ცენტრისადმი-,,მესხი ახალგაზრდები ერთობისთვის“ მიძღვნილ ღონისძიებას დაესწრო
2025 წლის 26 დეკემბერს, სახალხო დამცველი ლევან იოსელიანი სამცხე-ჯავახეთის სახელმწიფო უნივერსიტეტში აფხაზური ცენტრისადმი-,,მესხი ახალგაზრდები ერთობისთვის“ მიძღვნილ ღონისძიებას დაესწრო და სიტყვით მიმართა სტუდენტებს და მოწვეულ სტუმრებს.
ლევან იოსელიანმა თავის გამოსვლაში აღნიშნა, რომ ყველა მისი ანგარიში იწყება საოკუპაციო ხაზთან მცხოვრები მოსახლეობის უფლებებით; ისაუბრა შერიგების პროცესში ახალგაზრდა თაობის ჩართულობის მნიშვნელობაზე; ხაზი გაუსვა რეგიონის მრავალეთნიკურ და ტოლერანტულ გარემოს, რომელიც ისტორიულად განსაკუთრებით თვალსაჩინო იყო სამცხე-ჯავახეთში.
ღონისძიება სახელწოდებით „ბედი აფხაზი ხელოვანისა“, გამოჩენილი აფხაზი მოღვაწის, ალექსანდრე შერვაშიძის ცხოვრებასა და შემოქმედებით მემკვიდრეობას მიეძღვნა.

Public Defender Attends Event Dedicated to Abkhazian Center “Meskhetian Youth for Unity” at Samtskhe-Javakheti State University
On December 26, 2025, Public Defender Levan Ioseliani attended an event dedicated to Abkhazian Center “Meskhetian Youth for Unity” at Samtskhe-Javakheti State University and addressed students and invited guests.
In his speech, Levan Ioseliani noted that all his reports begin with the rights of the population living along the occupation line; spoke about the importance of involving the younger generation in the reconciliation process; emphasized the multiethnic and tolerant environment of the region, which has historically been particularly relevant in Samtskhe-Javakheti.
The event, titled "The Fate of the Abkhazian Artist," was dedicated to the life and creative legacy of prominent Abkhazian figure Aleksandre Shervashidze.