საინფორმაციო შეხვედრები ჩოხატაურისა და ოზურგეთის მუნიციპალიტეტებში
2019 წლის 30 ოქტომბერს სახალხო დამცველის აპარატის დასავლეთ საქართველოს სამმართველოს თანამშრომელმა თამარ ოგანოვმა საინფორმაციო შეხვედრა გამართა ჩოხატაურის მუნიციპალიტეტის საკრებულოს ბიუროს და გენდერული თანასწორობის საბჭოს წევრებთან.
შეხვედრაზე ადგილობრივ თვითმმართველობებისადმი მიმართული ის რეკომენდაციები განიხილეს, რომლებიც სახალხო დამცველის 2018 წლის საპარლამენტო ანგარიშში არის ასახული.
განსაკუთრებული ყურადღება გაამახვილეს სკოლამდელი აღზრდის დაწესებულებებში ინკლუზიური განათლების ხელმისაწვდომობაზე, გენდერული თანასწორობის საბჭოს საქმიანობაზე და არსებულ გამოწვევებზე.
31 ოქტომბერს სახალხო დამცველის წარმომადგენელი ოზურგეთში კოლეჯ „ჰორიზონტის“ სტუდენტებს და მასწავლებლებს შეხვდა და მათ სახალხო დამცველის მანდატი და აპარატის საქმიანობის ძირითადი მიმართულებები გააცნო. განიხილა ადრეულ ასაკში ქორწინება, როგორც ბავშვის უფლებადარღვევის ფაქტი, ოჯახში ძალადობა, მისი გამომწვევი მიზეზები, ოჯახში ძალადობის მსხვერპლთათვის სახელმწიფოში არსებულ სერვისები და ამ მიმართულებით სახალხო დამცველის პრაქტიკა და გაცემული რეკომენდაციები.

Informational Meetings in Chokhatauri and Ozurgeti Municipalities
On 30 October 2019, Tamar Oganov, a representative of the Western Georgia Division of the Public Defender's Office, held an informational meeting with members of the Chokhatauri Municipal Council Bureau and Gender Equality Council.
The recommendations made for the local self-governments, which were included in the Public Defender's 2018 Parliamentary Report, were discussed at the meeting.
Particular attention was paid to the challenges, access to inclusive education in preschools and activities of the Gender Equality Council.
On October 31, the Public Defender’a representative met with students and teachers of the Horizon College in Ozurgeti and spoke about the Public Defender's mandate and key areas of activity. She also discussed early marriage as a violation of child’s rights, domestic violence, its causes, state services for victims of domestic violence, and the Public Defender's practice and recommendations in this direction.