ქალაქ ამბროლაურში საქართველოს სახალხო დამცველის რეგიონული ოფისი გაიხსნა
2025 წლის 8 ივლისს, ქალაქ ამბროლაურში, საქართველოს სახალხო დამცველმა, ლევან იოსელიანმა ოფიციალურად გახსნა საქართველოს სახალხო დამცველის აპარატის ახალი რეგიონული ოფისი, რომელიც უზრუნველყოფს რაჭა-ლეჩხუმსა და ქვემო სვანეთში უფლებადარღვევის ფაქტების გამოვლენას და ხელს შეუწყობს სახალხო დამცველის მანდატის ეფექტურ განხორციელებას.
ოფისის გახსნის ღონისძიებას ადგილობრივი ხელისუფლებისა და საჯარო სექტორის წარმომადგენლები დაესწრნენ.
აღსანიშნავია, რომ სახალხო დამცველის წარმომადგენელი რეგიონში 2024 წლის ნოემბრიდან მუშაობს. ახლად გახსნილი ოფისი, ამბროლაურის მუნიციპალიტეტის თვითმმართველობის მიერ გადაეცა სახალხო დამცველის აპარატს. განახლებული სამუშაო სივრცე ხელს შეუწყობს, რეგიონში სახალხო დამცველის წარმომადგენლის ეფექტურ საქმიანობას ადგილობრივი მოსახლეობის უფლებების დაცვის მიზნით.
ამ ეტაპზე სახალხო დამცველის აპარატის რეგიონული ოფისები 10 სხვადასხვა ქალაქში მდებარეობს. რაჭის ახალი ოფისი ამბროლაურში, ბრატისლავა-რაჭის ქუჩა 11 არის განთავსებული.
რეგიონული ოფისების შესახებ ინფორმაცია შეგიძლიათ იხილოთ სახალხო დამცველის ვებ გვერდზე www.ombudsman.ge ‎

On July 8, 2025, in the city of Ambrolauri, the Public Defender of Georgia, Levan Ioseliani, officially opened a new regional office of the Public Defender of Georgia, which will ensure the detection of human rights violations in Racha-Lechkhumi and Kvemo Svaneti and will support the effective implementation of the Public Defender's mandate.
The opening event was attended by representatives of the local authorities and public sector.
It is noteworthy that the Public Defender's representative has been working in the region since November 2024. The newly opened office was transferred to the Public Defender's Office by the Ambrolauri municipality self-government. The renovated workspace will support the effective activities of the Public Defender's representative in the region to protect the rights of the local population.
At this stage, the regional offices of the Public Defender's Office are located in 10 different cities. The new Racha office is located in Ambrolauri, at 11 Bratislava-Racha Street.
Information about the regional offices can be found on the Public Defender's website www.ombudsman.ge ‎