სახალხო დამცველის აჭარის რეგიონულ ოფისს ახალი შენობა აქვს
2024 წლის 26 სექტემბერს საქართველოს სახალხო დამცველმა ლევან იოსელიანმა აჭარის რეგიონული ოფისის ახალი შენობის გახსნის ღონისძიება გამართა. ღონისძიებას აჭარის მთავრობის ხელმძღვანელი, ასევე, სხვადასხვა სახელმწიფო ინსტიტუტებისა და რეგიონში მოქმედი არასამთავრობო ორგანიზაციების წარმომადგენლები ესწრებოდნენ.
„ახალი შენობა აჭარის მთავრობამ გადმოგვცა და დღეიდან საქართველოს მოქალაქეებს საშუალება ექნებათ კომფორტულ გარემოში მიაწვდინონ ხმა სახალხო დამცველს ადამიანის უფლებების დარღვევების შესახებ და მიიღონ იურიდიული კონსულტაცია“, - განაცხადა ლევან იოსელიანმა.
გახსნის ღონისძიებაზე აჭარის ავტონომიური რესპუბლიკის მთავრობის თავმჯდომარემ თორნიკე რიჟვაძემ სახალხო დამცველის აპარატს ახალ შენობაში გადასვლა მიულოცა და შემდგომ საქმიანობაში წარმატება უსურვა.
ამ ეტაპზე სახალხო დამცველის აპარატის რეგიონული ოფისები 9 სხვადასხვა ქალაქში მდებარეობს. აჭარის რეგიონის ახალი ოფისი ბათუმში, ფიროსმანის #1ა-შია განთავსებული.
რეგიონული ოფისების შესახებ ინფორმაცია შეგიძლიათ იხილოთ სახალხო დამცველის ოფიციალურ ვებგვერდზე www.ombudsman.ge

On September 26, 2024, Public Defender of Georgia Levan Ioseliani held the opening event of the new building of the Adjara regional office. The event was attended by the Chairman of the Government of Adjara, as well as representatives of various state institutions and non-governmental organizations operating in the region.
"A new building was given to us by the Government of Adjara, and from today the citizens of Georgia will have the opportunity to reach the Public Defender about violations of human rights and receive legal advice in a comfortable environment," said Levan Ioseliani.
At the opening event, Tornike Rizhvadze, the Chairman of the Government of the Autonomous Republic of Adjara, congratulated the Public Defender’s Office on the new building and wished him success in his future activities.
At this stage, Public Defender's regional offices are located in 9 cities. The new office of the Adjara region is located on 1a Pirosmani Street in Batumi.
Information about regional offices can be found on the official website of the Public Defender www.ombudsman.ge