შეხვედრა საჯარო მმართველობის პროგრამის ხელმძღვანელთან
2023 წლის 22 თებერვალს სახალხო დამცველის მოვალეობის შემსრულებელი თამარ გვარამაძე USAID-ის საჯარო მმართველობის პროგრამის ხელმძღვანელს რიჩარდ ჰეისელვუდს და პროგრამის სხვა წევრებს შეხვდა.
თამარ გვარამაძემ სტუმრებს სახალხო დამცველის მანდატი და აპარატის პრიორიტეტები გააცნო; ბატონმა რიჩარდ ჰეისელვუდმა პროექტით გათვალისწინებულ ამოცანებსა განსახორციელებელ აქტივობებზე ისაუბრა.
შეხვედრაზე მხარეებმა სამომავლო თანამშრომლობის პერსპექტივებიც განიხილეს.
USAID-ის საჯარო მმართველობის პროგრამა მიზნად ისახავს საქართველოს მთავრობასთან თანამშრომლობას, რათა უზრუნველყოს მოქალაქეების მიმართ პასუხისმგებელი მმართველობა, რომელიც უფრო მეტ ანგარიშვალდებულებას, გამჭვირვალობასა და ინსტიტუციურ დამოუკიდებლობას ეფუძნება.

Meeting with Chief of Party of USAID National Governance Program
On February 22, 2023, Tamar Gvaramadze, acting Public Defender of Georgia, met with Richard Haselwood, Chief of Party of the USAID National Governance Program, and other members of the program.
Tamar Gvaramadze introduced the mandate of the Public Defender and the priorities of the Office to the guests; Mr. Richard Haselwood spoke about the activities and tasks to be implemented under the project.
The parties also discussed the prospects of future cooperation.
The USAID National Governance Program aims to work with the Government of Georgia to ensure governance that is accountable to citizens and is based on greater accountability, transparency and institutional independence.