სახალხო დამცველის შეხვედრა ევროპული სასამართლოს გადაწყვეტილებების აღსრულების დეპარტამენტის ხელმძღვანელობასთან
2020 წლის 28 იანვარს საქართველოს სახალხო დამცველი ნინო ლომჯარია სტრასბურგში, ადამიანის უფლებათა ევროპული სასამართლოს გადაწყვეტილებების აღსრულების დეპარტამენტის ხელმძღვანელობას შეხვდა.
შეხვედრაზე ისაუბრეს სტრასბურგის სასამართლოს მიერ მიღებული გადაწყვეტილებების აღსრულების პროცესში სახალხო დამცველის როლსა და ჩართულობაზე; ასევე ადამიანის უფლებების სისტემურ და ინდივიდუალურ პრობლემებზე. ევროპული სასამართლოს აღსრულების დეპარტამენტის წარმომადგენლებმა ხაზი გაუსვეს საქართველოს სახალხო დამცველის კომუნიკაციასა და ჩართულობის მნიშვნელობას, აღნიშნეს, რომ სახალხო დამცველის მიერ მიწოდებული მოსაზრებები სასამართლო გადაწყვეტილებების აღსრულებასთან დაკავშირებით ღირებულია ევროპული კომიტეტისთვის პროცესის სწორად წარმართვისთვის.

Public Defender Meets with Representatives of European Court’s Department for Execution of Judgments
On January 28, 2020, Public Defender Nino Lomjaria met with representatives of the Departmentfor theExecutionofJudgmentsof theEuropean Courtof Human Rights in Strasbourg.
The role and involvement of the Public Defender in the enforcement of the Strasbourg Court's judgments, as well as systemic and individual human rights problems were discussed at the meeting.
Representatives of the Departmentfor theExecutionofJudgments underlined the importance of the Public Defender's communication and engagement, noting that the opinions submitted by the Public Defender regarding the enforcement of judgments were important for the European Committee in terms of properly conducting the process.