შეხვედრა მესტიის მუნიციპალიტეტის შშმ პირთა რეაბილიტაციის ცენტრის თანამშრომლებთან
2019 წლის 17 ოქტომბერს საქართველოს სახალხო დამცველის აპარატის სვანეთის ოფისის თანამშრომელმა ირინა გურჩიანმა მესტიის მუნიციპალიტეტში შშმ პირთა რეაბილიტაციის ცენტრის თანამშრომლებს სახალხო დამცველის აპარატის მანდატი და შეზღუდული შესაძლებლობების მქონე პირთა უფლებების დეპარტამენტის საქმიანობა გააცნო.
ახლად გახსნილ ცენტრში მოქმედებს 6-18 წლამდე შეზღუდული შესაძლებლობის მქონე ბავშვების რეაბილიტაცია/აბილიტაციის სერვისი და დღის ცენტრის ქვეპროგრამა. მომავალი თვიდან 18 წლის ზემოთ მყოფი შეზღუდული შესაძლებლობის მქონე პირების რეაბილიტაციისა და შინმოვლის პროგრამის ამოქმედება იგეგმება.

Meeting with the Staff of the Rehabilitation Center for Persons with Disabilities in Mestia Municipality
On 17 October 2019, Irina Gurchiani, an employee of the Public Defender's Svaneti office, introduced the mandate of the Public Defender's Office and the activities of the Department of the Rights of Persons with Disabilities to the staff of the Rehabilitation Center for Persons with Disabilities in the Mestia municipality.
Rehabilitation/habilitation service for children with disabilities aged 6-18 and a day center sub-programme are provided by the newly opened Center. The rehabilitation and home care programme for persons with disabilities over the age of 18 is planned to be launched next month.