საინფორმაციო შეხვედრა ფსიქიკური ჯანმრთელობის და ნარკომანიის პრევენციის ცენტრის თანამშრომლებისთვის
2023 წლის 20 თებერვალს საქართველოს სახალხო დამცველის აპარატის წარმომადგენლებმა ფსიქიკური ჯანმრთელობის და ნარკომანიის პრევენციის ცენტრის თანამშრომლებისთვის თანასწორობის და დისკრიმინაციის აკრძალვის საკითხებზე საინფორმაციო შეხვედრა ჩაატარეს.
აპარატის თანასწორობის დეპარტამენტისა და შეზღუდული შესაძლებლობის მქონე პირთა უფლებების დაცვის დეპარტამენტის თანამშრომლებმა შეხვედრის მონაწილეებს ინფორმაცია მიაწოდეს დისკრიმინაციის შემადგენელი ელემენტების, დისკრიმინაციის ფორმების და შეზღუდული შესაძლებლობის მქონე პირთა უფლებების შესახებ. ასევე, განიხილეს სექსუალური შევიწროების აკრძალვის საკითხი.
საგანმანათლებლო საქმიანობას და ცნობიერების ამაღლების ღონისძიებებს სახალხო დამცველი თანასწორობის უზრუნველყოფის პროცესში უმნიშვნელოვანეს კომპონენტად მოიაზრებს და მსგავს შეხვედრებს მომავალშიც განაგრძობს.

Information Meeting for Employees of Center for Mental Health and Prevention of Addiction
On February 20, 2023, representatives of the Public Defender’s Office held an information meeting on equality and non-discrimination for the employees of the Center for Mental Health and Prevention of Addiction.
Representatives of the Department of Equality and the Department of the Rights of Persons with Disabilities of the Public Defender’s Office provided the meeting participants with information on the elements of discrimination, the forms of discrimination and the rights of persons with disabilities. The prohibition of sexual harassment was also the topic of discussion.
The Public Defender considers educational and awareness-raising activities to be the most important component in the process of ensuring equality and will continue such meetings in the future too.
The event was held with the support of the USAID-PDO partnership programme of the grant agreement between the Public Defender’s Office and the United States Agency for International Development (USAID).