შეხვედრა სტუდენტებთან ოჯახში ძალადობის საკითხებზე
2014 წლის 30 ივნისს საქართველოს სახალხო დამცველის მოადგილე პაატა ბელთაძე და გენდერული თანასწორობის დეპარტამენტის უფროსი ეკატერინე სხილაძე საქართველოს უნივერსიტეტის სამართლის სკოლის „ოჯახში ძალადობის, მსხვერპლთა დაცვის და დახმარების კლინიკის" და იაკობ გოგებაშვილის სახელობის თელავის სახელმწიფო უნივერსიტეტის სტუდენტებს შეხვდნენ.
შეხვედრისას სტუდენტებს მიაწოდეს ინფორმაცია სახალხო დამცველის აპარატის საქმიანობის შესახებ, ოჯახში ძალადობის სფეროში არსებულ გამოწვევებსა და მათი გადაჭრის შესაძლო გზებზე. განსაკუთრებული ყურადღება დაეთმო სახალხო დამცველის აპარატისადმი მიმართვიანობის პროცედურებს, საქმისწარმოების წესსა და რესურსებს.
შეხვედრა ჩატარდა ადვოკატთა ასოციაციის სასწავლო ცენტრისა და გაეროს ერთობლივი პროგრამის „გენდერული თანასწორობის ხელშეწყობისთვის საქართველოში“ ფარგლებში სახალხო დამცველის აპარატთან თანამშრომლობით. პროექტი ითვალისწინებს ადვოკატთა და იურიდიული კლინიკის სტუდენტების ცნობიერების ამაღლებას ოჯახში ძალადობის აღკვეთის, მსხვერპლთა დაცვისა და დახმარების საკითხებზე.
პროექტის ხანგრძლივობაა 4 თვე, რომლის ფარგლებში სტუდენტები გაიღრმავებენ ცოდნას სისხლის, ადმინისტრაციული და სამოქალაქო დაცვის მექანიზმებში, ასევე დაეუფლებიან სასამართლო უნარ–ჩვევებს.

Meeting with students on the issues of domestic violence
On 30th of June 2014, Deputy Public Defender of Georgia Paata Beltadze and Head of the Department of Gender Equality Ekaterine Skhiladze met with the students of School of Law “Domestic violence, protection of victims and assistance clinic”of the University of Georgia and Iakob Gogebashvili Telavi State University.
At the meeting, the students were informed about the activities of the Office of Public Defender, challenges of domestic violence and all possible ways of solving the problem. Particular attention was drawn to the procedures for addressing to the Office of Public Defender, rule of the procedure and the resources.
The meeting was held within the framework of joint program between Georgian Bar Association Training Center and United Nations and in cooperation with the Office of Public Defender. The project envisages awareness rising of barristers and students of legal clinic on the issues of suppression of domestic violence, protection of victims and their assistance.
Project duration is 4 months and within this period students will increase their awareness in the mechanisms of criminal, administrative and civil protection and become proficientin forensic skills as well.