სახალხო დამცველის შეხვედრა გერმანიის, საფრანგეთის და დიდი ბრიტანეთის ელჩებთან
2024 წლის 6 დეკემბერს საქართველოს სახალხო დამცველი ლევან იოსელიანი და სახალხო დამცველის პირველი მოადგილე თამარ გვარამაძე საქართველოში დიდი ბრიტანეთის ელჩს გარეთ უორდს, საფრანგეთის ელჩს შერაზ გასრის და გერმანიის ელჩს ერნსტ პეტერ ფიშერს შეხვდნენ.
შეხვედრაზე სახალხო დამცველმა ქვეყანაში მიმდინარე მოვლენები განიხილა და ელჩებს აპარატის მიერ გაწეული საქმიანობა გააცნო. ისაუბრა პოლიციის მხრიდან ძალადობისა და არასათანადო მოპყრობის ფაქტებზე, აქციებზე დაკავებულთა და დაზიანებულთა მდგომარეობაზე, რომელთაც სახალხო დამცველი და სახალხო დამცველის წარმომადგენლები მუდმივად ნახულობენ დროებითი მოთავსების იზოლატორებსა და კლინიკებში. ასევე, აღნიშნა, რომ აპარატი ზედმიწევნით მიადევნებს თვალს სპეციალური საგამოძიებო სამსახურის მიერ დაწყებული გამოძიებების მიმდინარეობას.
აპარატი საგანგებო რეჟიმში მუშაობს და ადამიანის უფლებათა დარღვევის შესახებ ცხელ ხაზზე შემოსულ ინფორმაციაზე მყისიერ რეაგირებას ახდენს.
სახალხო დამცველი პროაქტიულად განაგრძობს საზოგადოების, საერთაშორისო ორგანიზაციებისა და დიპლომატების ინფორმირებას მიმდინარე მოვლენებთან დაკავშირებით.

Public Defender’s Meeting with Ambassadors of Germany, France and Great Britain
On December 6, 2024, Levan Ioseliani, Public Defender of Georgia, and Tamar Gvaramadze, First Deputy Public Defender of Georgia, met with Gareth Ward, Ambassador of Great Britain to Georgia, Sheraz Gasri, Ambassador of France to Georgia, and Ernst Peter Fischer, Ambassador of Germany to Georgia.
The Public Defender discussed the current developments in the country and introduced the ambassadors to the activities carried out by the Office. He spoke about the cases of violence and ill-treatment by the police, and the condition of those arrested and injured during the protests, whom the Public Defender and Public Defender’s representatives have been constantly visiting in temporary detention centers and clinics. He also noted that the Office would closely monitor the progress of investigations launched by the Special Investigation Service.
The Office operates in an emergency mode and responds immediately to all information about human rights violations received via the hotline.
The Public Defender continues to proactively inform the public, international organizations and diplomats about the ongoing developments.