სახალხო დამცველი გაეროს წარმომადგენლებს შეხვდა
2024 წლის 11 დეკემბერს საქართველოს სახალხო დამცველი ლევან იოსელიანი გაეროს მუდმივ კოორდინატორს დიდიე ტღებიუკს, გაეროს ბავშვთა ფონდის წარმომადგენელს საქართველოში იესპერ მოლერს და გაეროს ადამიანის უფლებათა უმაღლესი კომისრის უფროს მრჩეველს სამხრეთ კავკასიაში ვლადიმერ შკოლნიკოვს შეხვდა.
შეხვედრაზე ბოლო პერიოდში ქვეყანაში განვითარებული მოვლენები განიხილეს, ისაუბრეს სახალხო დამცველის აპარატის როლზე აქციაზე დაკავებულთა და დაშავებულთა უფლებების დაცვის მიმართულებით. ყურადღება გაამახვილეს სამართალდამცავთა მხრიდან ძალის გადამეტების, განსაკუთრებით ჟურნალისტებისთვის საქმიანობის ხელშეშლისა და მათზე განხორციელებული ძალადობის ფაქტებზე მიმდინარე გამოძიების საკითხებზე.

Public Defender Meets with UN Representatives
On December 11, 2024, the Public Defender of Georgia, Levan Ioseliani, met with the UN Resident Coordinator, Didier Tsegbeuk, the UNICEF Representative in Georgia, Jesper Moller, and the Senior Human Rights Adviser for the South Caucasus Office of the UN High Commissioner for Human Rights, Vladimir Shkolnikov.
The topics discussed at the meeting included the recent developments in the country and the role of the Public Defender's Office in protecting the rights of those detained and injured during the protests. Attention was drawn to the investigation of the use of excessive force by law enforcement officers, especially the obstruction of journalists' activities and the violence committed against them.