Ժողովրդական պաշտպանն այցելել է Քութայիսիի թիվ 2 քրեակատարողական հիմնարկ
2024 թվականի փետրվարի 1-ին, Վրաստանի Ժողովրդական պաշտպան Լևան Իոսելիանին այցելել է Քութայիսի թիվ 2 քրեակատարողական հիմնարկ, որտեղ հանդիպել է հիմնարկի տնօրենին և վարչակազմի անդամներին: Նա նաև հանդիպել և զրուցել է դատապարտյալների հետ, այդ թվում՝ ցմահ ազատազրկվածների։
Ժողովրդական պաշտպանը ստուգել է հաստատության բնակելի և ընդհանուր տարածքները, բժշկական հատվածը, տեսահանդիպումների սենյակները և թվային համալսարանը, որտեղ ներկայումս նորացվում է ենթակառուցվածքը։
Ժողովրդական պաշտպանի գրասենյակը ինտենսիվ մշտադիտարկում է իրականացնում քրեակատարողական և այլ տեսակի փակ հիմնարկներում։

On February 1, 2024, Public Defender Levan Ioseliani visited Kutaisi Penitentiary Establishment No. 2, where he met the director of the institution and members of the administration; he also met and talked with convicts, including those imprisoned for life.
The Public Defender viewed the residential and common spaces of the institution, the medical part, the rooms for video meetings and the digital university, where the infrastructure is currently being renovated.
The Public Defender’s Office intensively conducts monitoring in penitentiary and other types of closed institutions.