Մարդու իրավունքների ուսուցման հետ կապված հանդիպումներ Թելավիում
Նոյեմբերի 28-30-ը Վրաստանի Ժողովրդական պաշտպանի մարդու իրավունքների կրթության վարչության ղեկավար Գվանցա Դավիթաշվիլին, Թելավիում աշխատանքային հանդիպումներ է ունեցել Յակոբ Գոգեբաշվիլիի անվան Թելավիի պետական ​​համալսարանի ռեկտորի և դասախոսների հետ։ Հանդիպմանը քննարկվել է տարբեր ֆակուլտետներում մարդու իրավունքների դասավանդման որակը, հատկապես իրավագիտության ոլորտում: Գվանցա Դավիթաշվիլին խոսեց Ժողովրդական պաշտպանի հանձնարարականների կատարման արդյունավետ մեխանիզմների և փոխադարձ համագործակցության ապագա հեռանկարների մասին։
Վրաստանի Ժողովրդական պաշտպանի ներկայացուցիչը հանդիպել է նաև մարզի հանրակրթական դպրոցների ուսուցիչների հետ, որտեղ քննարկվել է Ժողովրդական պաշտպանի ներգրավվածությունը հանրակրթական մակարդակում, այդ թվում՝ դպրոցական դասագրքերի գնահատման գործընթացում։ Քննարկվել են Ժողովրդական պաշտպանի կողմից տրված հանձնարարականները և ուսուցիչների հետ ապագայում համագործակցության նոր հարթակներ ստեղծելու հարցը։
Մարդու իրավունքների կրթության վարչության պետը դպրոցականների հետ հանդիպումներում խոսեց գործունեության հիմնական ուղղությունների և մարդու իրավունքների կրթության կարևորության մասին։ Բացի այդ, նա ծանոթացավ դպրոցի աշակերտների կողմից ստեղծված և մարդու իրավունքների ուսուցմանն առնչվող աշխատանքային տարածքներին և զարդարանքներին։
Հանդիպումները կայացել են Վրաստանի Ժողովրդական պաշտպանի գրասենյակի և ԱՄՆ Միջազգային զարգացման գործակալության (USAID) միջև համագործակցության ծրագրի շրջանակներում։

Meetings relating to Human Rights Education in Telavi
On November 28-30, Gvantsa Davitashvili, Head of the Human Rights Education Department of the Public Defender of Georgia, held working meetings in Telavi.
The quality of human rights education at various faculties, especially in the direction of law, was discussed at the meeting with the rector and professors of Iakob Gogebashvili Telavi State University. Gvantsa Davitashvili spoke about the effective mechanisms for the implementation of the Public Defender's recommendations and the future perspectives of mutual cooperation.
The representative of the Public Defender of Georgia also met with the teachers of the public schools of the region, where they discussed the involvement of the Public Defender at the level of general education, as well as the process of approving school textbooks. They discussed the recommendations issued by the Public Defender and the issue of creating new platforms for cooperation with teachers in the future.
At the meetings held with schoolchildren, the Head of the Human Rights Department spoke about the main directions of activity and the importance of human rights education. In addition, she received information about the work spaces and decorations made by the school students relating to human rights education.