Հանդիպում ԵԱՀԿ / ՕԴԻՐ-ի ընտրական դիտորդական առաքելության ղեկավարի հետ
2021 թվականի սեպտեմբերի 15-ին Ժողովրդական պաշտպան Նինո Լոմջարիան հանդիպել է՝ ԵԱՀԿ / ՕԴԻՐ-ի ընտրական դիտորդական առաքելության ղեկավար, Ալբերտ Յոնսոնի հետ:
Հանդիպմանը քննարկվել են նախընտրական շրջանում բացահայտված խախտումները, ընդդիմադիր կուսակցությունների վրա ճնշումների փաստերը, քաղաքական հողի վրա պաշտոնանկության ենթադրյալ դեպքերը և իրավապահների կողմից անարդյունավետ արձագանքի փաստերը:
Ժողովրդական պաշտպանը շնորհակալություն հայտնեց՝ ԵԱՀԿ / ՕԴԻՐ-ի առաքելությանը, 2021 թվականի տեղական ընտրություններին որպես դիտորդ մասնակցելու համար. Նա նաև Ալբերտ Յnոնսոնին ներկայացրեց ընտրությունների հարցերով օմբուդսմենի լիազորությունները և հայտնեց ընտրություններին դիտորդական առաքելության մասին տեղեկատվություն տրամադրելու պատրաստակամությունը:

Meeting with Head of OSCE/ODIHR Election Observation Mission
On September 15, 2021, Public Defender Nino Lomjaria met with Albert Johnson, Head of the OSCE/ODIHR Election Observation Mission.
The violations detected during the pre-election period, cases of pressure on opposition parties, alleged cases of dismissal on political grounds and ineffective response by the law enforcement agencies were the topics of dicusssion at the meeting.
The Public Defender thanked the OSCE/ODIHR EOM for participating as an observer in the 2021 local elections; She also briefed Albert Johnson on the Public Defender’s mandate and expressed her readiness to provide information to the Election Observation Mission on the election issues.