Ժողովրդական պաշտպանը հանդիպումներ է անցկացրել Մառնեուլիում
2023 թվականի նոյեմբերի 17-ին Վրաստանի Ժողովրդական պաշտպան Լևան Իոսելիանին այցելեց Մառնեուլիի մունիցիպալիտետ, որտեղ հանդիպեց տեղի բնակիչների, լրատվամիջոցների և քաղաքացիական սեկտորի ներկայացուցիչների հետ։
Հանդիպմանը խոսվել է Քվեմո Քարթլիի շրջանի բնակիչների սոցիալական վիճակի, պետական ծառայությունների, այդ թվում՝ տարեցների սպասարկման թերությունների, կրթություն ստանալու հետ կապված խնդիրների, վաղ ամուսնության արատավոր պրակտիկայի և խոչընդոտների մասին։ Քաղաքացիական սեկտորի ներգրավմանը մունիցիպալ մակարդակով որոշումների կայացման գործընթացում:
Մառնեուլի կատարած այցի ընթացքում Ժողովրդական պաշտպանը ծանոթացել է նաև տարածաշրջանի մշակութային ժառանգությանը, այդ թվում՝ թեյի սեղանի ավանդույթին, ադրբեջանական պարերին, գորգագործությանը։

Public Defender Holds Meetings in Marneuli
On November 17, 2023, the Public Defender of Georgia, Levan Ioseliani, visited Marneuli municipality, where he met with local population, representatives of the media and civil sector.
The social situation of the residents of the Kvemo Kartli region, the shortcomings of state services, including the services for older persons, the problems related to education, the vicious practice of early marriage, and the barriers to the involvement of the civil sector in the decision-making process at the municipal level were discussed at the meeting.
The Public Defender also got himself acquainted with the cultural heritage of the region, including the tradition of the tea table, Azerbaijani dances and carpet weaving.