Ժողովրդական պաշտպանն այցելել է կանանց քրեակատարողական հիմնարկ
2024 թվականի սեպտեմբերի 12-ին, Վրաստանի Ժողովրդական պաշտպան Լևան Իոսելիանին և Ժողովրդական պաշտպանի տեղակալներ՝ Էլենե Ղուդուշաուրին և Իրինե Չիխլաձեն այցելել են Ռուսթավիի թիվ 5 (կանանց) քրեակատարողական հիմնարկ։
Ժողովրդական պաշտպանն անդրադարձել է հաստատությունում տեղի ունեցած վերջին զարգացումներին։ Նա դիտել է Անչափահասների բաժինը, մայրերի և երեխաների բաժինը, Արդարադատության տան մասնաճյուղը, ծանոթացավ բանտարկյալների վերականգնողական ծրագրերի իրականացման ընթացքին։
Ժողովրդական պաշտպանը շարունակում է մշտադիտարկել քրեակատարողական հիմնարկները և վերահսկել մեղադրյալների և դատապարտյալների իրավունքների պաշտպանության վիճակը։

On September 12, 2024, the Public Defender of Georgia, Levan Ioseliani, and the Deputies of the Public Defender, Elene Ghudushauri and Irine Chikhladze, visited Rustavi (Women's) Penitentiary Establishment No. 5.
The Public Defender viewed the recent developments in the institution, visited the Department of Juveniles, the Department of Mothers and Children, the branch of the House of Justice, and received information about the process of implementation of prisoner rehabilitation programmes.
The Public Defender continues to monitor penitentiary institutions and supervise the state of protection of the rights of accused and convicted persons.