Ժողովրդական պաշտպանը հանդիպել է Նինոծմինդայի մանկական գիշերօթիկ դպրոցի ղեկավարի հետ
2021 թվականի հունիսի 17-ին, Վրաստանի ժողովրդական պաշտպանի և Բոդբեի արքեպիսկոպոսի, Նինոծմինդայի մանկական գիշերօթիկ-դպրոցի ղեկավար, Սրբազան Յակոբի միջև հանդիպման ժամանակ քննարկվել է գիշերօթիկում առկա իրավիճակը և զրուցել են ապագա տեսլականների շուրջ:
Հանդիպումից հետո ժողովրդական պաշտպանը նշեց, որ համաձայնագրի համաձայն, սոցիալական աշխատողները ինտենսիվորեն աշխատելու են գիշերօթիկ դպրոցում մնացած երեխաների կարիքները գնահատելու համար: Ժողովրդական պաշտպանը վերահսկելու է այս գործընթացը և հուսով է, որ այս երեխաների շահերից ելնելով `նրանք ժամանակին կտեղավորվեն համապատասխան վայրերում:

Public Defender Meets with Head of Ninotsminda Orphanage
On June 17, 2021, during a meeting between Nino Lomjaria, Public Defender of Georgia, and Bishop Jacob, Archbishop of Bodbe and Head of the Ninotsminda Orphanage, the current situation in the orphanage and future visions were discussed.
After the meeting, the Public Defender noted that under their agreement, social workers will work intensively to assess the needs of the children remaining in the orphanage. The Public Defender will monitor this process and hopes that in the best interests of these children, they will be transferred to appropriate places in a timely manner.