Ժողովրդական պաշտպանը հանդիպել է Եվրոպայի խորհրդի ծրագրերի համակարգման տնօրինության ղեկավարի հետ
2023 թվականի մարտի 15-ին Վրաստանի Ժողովրդական պաշտպան Լևան Իոսելիանին հանդիպել է պաշտոնական այցով Վրաստանում գտնվող Եվրոպայի խորհրդի ծրագրերի համակարգման տնօրինության ղեկավար Կլաուս Նեուկիրչի հետ։
Պարոն Կլաուս Նեուկիրչը շնորհավորել է Լևան Իոսելիանիին Ժողովրդական պաշտպանի պաշտոնում ընտրվելու կապակցությամբ, մաղթել հաջողություններ և իր մեծ հարգանքը հայտնել Ժողովրդական պաշտպանի ինստիտուտի նկատմամբ։
Հանդիպմանը կողմերը խոսել են երկրում մարդու իրավունքների պաշտպանության ուղղությամբ գործող օրենսդրության և այն փոփոխությունների մասին, որոնք պետք է իրականացվեն Եվրամիության հետ ներդաշնակեցման համար։ Քննարկվել են սոցիալական իրավունքների պաշտպանության վիճակը, արդարադատության և դատաիրավական համակարգի բարեփոխումների ընթացքը և այլ հարցեր։

Public Defender Meets with Director of Programme Coordination Directorate of Council of Europe
On March 15, 2023, Levan Ioseliani, Public Defender of Georgia, met with Claus Neukirch, Director of Programme Coordination Directorate of the Council of Europe, who is paying an official visit to Georgia.
Mr. Claus Neukirch congratulated Levan Ioseliani on his election to the position of Public Defender, wished him success and expressed his great respect for the Public Defender’s institution.
The parties talked about the country’s human rights legislation and the changes that must be carried out for harmonization with the European Union, as well as the situation of the protection of social rights, the progress of implementation of reforms in the justice and judicial system and other issues.