Կլոր սեղան՝ նվիրված Վրաստանում մարդու իրավունքների և ազատությունների պաշտպանության վիճակին
2022 թվականի հունիսի 6-ին Վրաստանի Ժողովրդական պաշտպանի գրասենյակը, Վրաստանի տեղական ինքնակառավարման ազգային ասոցիացիայի (ATEA) գործադիր խորհուրդը և տասներեք մունիցիպալիտետների ղեկավարները կլոր սեղան են անցկացրել։
Հանդիպմանը քննարկվել են Մարդու իրավունքների և ազատությունների պաշտպանության մասին 2021 թվականի խորհրդարանական զեկույցում տեղական իշխանություններին ուղղված հանձնարարականները։ Նրանք նաև քննարկեցին մարդու իրավունքների տեղական մարտահրավերները լուծելու և դրանց լուծման մեխանիզմները բարելավելու համար անհրաժեշտ միջոցառումները:
Հանդիպման նպատակն էր ամրապնդել բազմակողմ համագործակցությունը և երկխոսությունը՝ հանուն մարդու իրավունքների պաշտպանության։
Միջոցառումը կազմակերպել են Վրաստանի տեղական ինքնակառավարման մարմինների ազգային ասոցիացիան և Եվրոպայի խորհրդի տեղական և տարածքային իշխանությունների կոնգրեսը։

Round Table on Protection of Human Rights and Freedoms in Georgia
On June 6, 2022, the Public Defender’s Office, the Executive Board of the National Association of Local Self-Governments of Georgia and high officials from thirteen municipalities held a round table.
The recommendations made to the local self-governments in the 2021 Parliamentary Report on the Situation of Human Rights and Freedoms, as well as the measures needed to improve mechanisms for identifying and addressing local human rights challenges were discussed the meeting.
The meeting was aimed at strengthening multilevel cooperation and dialogue for the protection of human rights.
The event was organized by the National Association of Local Self-Governments of Georgia and the Congress of Local and Regional Authorities of the Council of Europe.