Ժողովրդական պաշտպանը շնորհավորում է Վրաստանի քաղաքացիներին Նովրուզ Բայրամի տոնի առթիվ
Վրաստանի Ժողովրդական պաշտպան Լևան Իոսելիանին, Վրաստանի բոլոր քաղաքացիներին, ովքեր նշում են այս օրը, շնորհավորում է Նովրուզ Բայրամի առթիվ և մաղթում ուրախություն, առողջություն և հաջողություններ։
Մարտի 21-ին Վրաստանի Ժողովրդական պաշտպանը այցելել է Մառնեուլիի մունիցիպալիտետ և անձամբ շնորհավորել Քվեմո Քարթլիի տարածաշրջանում բնակվող Վրաստանի Ադրբեջանցի քաղաքացիներին տոնի առթիվ։ Ժողովրդական պաշտպանը ներկա է գտնվել Մառնեուլիում տեղի ունեցած միջոցառումներին: Նա նաև հանդիպել է Մառնեուլիի մունիցիպալիտետի Գետա գյուղի բնակիչներին, զրուցել նրանց հետ և շնորհավորել նրանց տոնի առթիվ։
«Այսօր առաջին անգամ եմ Նովրուզի տոնին որպես Ժողովրդական պաշտպան, այստեղ գալուս նպատակը ոչ միայն տոնի կապակցությամբ շնորհավորելն է, այլև ապացուցելը, որ ձեր իրավունքների պաշտպանությունն ինձ համար առաջնահերթություն է»,- ասել է Լևան Իոսելիանին:
Նովրուզ Բայրամը գարնան գալուստի և կյանքի նորացման տոն է, որն ավանդաբար նշվում է արևելյան ազգերի մեծ մասի կողմից մարտի 21-ին՝ գարնանային գիշերահավասարի օրը։

Public Defender Congratulates Citizens of Georgia on Novruz Bayram
Public Defender of Georgia Levan Ioseliani congratulates all citizens of Georgia, who celebrate Novruz Bayram today, on the holiday and wishes them joy, health and success.
On March 21, the Public Defender of Georgia arrived in the Marneuli municipality and personally congratulated the Azerbaijani citizens of Georgia living in the Kvemo Kartli region on the holiday. The Public Defender attended the events held in Marneuli. He also met the residents of the village of Geta, Marneuli municipality, talked to them and congratulated them on the holiday.
"Today I am attending the Novruz holiday as the Public Defender for the first time. The purpose of my arrival here is not only to congratulate you on the holiday, but also to confirm that protecting your rights is a priority for me," said Levan Ioseliani.
Novruz Bayram is a celebration of the arrival of spring and the renewal of life, which is traditionally celebrated by most of the eastern nations on March 21, the day of the vernal equinox.