Հոկտեմբերի 17-ը Վետերանների օրն է
Վրաստանի Ժողովրդական պաշտպան Լևան Իոսելիանին շնորհավորում է Վրաստանի բնակչությանը վետերանների օրվա առթիվ՝ մաղթելով առողջություն, բարեկեցություն և պատշաճ գնահատանք հայրենիքին իրենց նվիրումի համար։
Այս օրվա կապակցությամբ Ժողովրդական պաշտպանը հանդիպում է անցկացրել ապարատում աշխատող պատերազմի վետերանների հետ, ովքեր մասնակցել են Աբխազիայում և Սամաչաբլոյում ընթացող ռազմական գործողություններին։ Լեւան Իոսելիանին շնորհակալություն հայտնեց նրանց թէ՛ մարտի դաշտում, թէ՛ ապարատում կատարած աշխատանքի համար։
Նշենք, որ Ժողովրդական պաշտպանի գրասենյակն իր մանդատի շրջանակներում ակտիվորեն աշխատում է վետերանների հիմնախնդիրների և վետերանների սոցիալական իրավունքների պաշտպանության ուղղությամբ, տարբեր ժամանակներում նախապատրաստել են մի քանի սահմանադրական հայցեր։

October 17 - Veterans Day
Public Defender Levan Ioseliani congratulates the people of Georgia on the Veterans Day and wishes them health, well-being and appropriate appreciation for their dedication to the homeland.
In connection with this day, the Public Defender held a meeting with the war veterans employed in the Office, who have taken part in the military operations in Abkhazia and Samachablo. Levan Ioseliani thanked them for their efforts both on the battlefield and in the Office.
It should be noted that the Public Defender’s Office, within the framework of its mandate, actively works on veterans' issues and protection of their social rights, and has prepared several constitutional lawsuits.