Հանդիպում Դանիայի Թագավորության արտաքին գործերի նախարարությունում
2023 թվականի նոյեմբերի 7-ին Վրաստանի Ժողովրդական պաշտպան Լևան Իոսելիանին և Ժողովրդական պաշտպանի առաջին տեղակալ Թամար Գվարամաձեն հանդիպել են Դանիայի Թագավորության արտաքին գործերի նախարարության Եվրոպական հարևանության քաղաքականության վարչության տնօրեն Հենրիկ Ուինսերի և գլխավոր խորհրդական Դորիտ Սքաարուպ Յենսենի հետ։
Հանդիպմանը Լևան Իոսելիանին դանիացի դիվանագետներին ծանոթացրել է Ժողովրդական պաշտպանի գրասենյակի մանդատի ու լիազորությունների շրջանակի, ինչպես նաև միջազգային գործընկերների, ցանցերի և Վրաստանում հավատարմագրված օտարերկրյա պետությունների դիվանագիտական ​​ներկայացուցչությունների հետ համագործակցության ձևերի հետ։ Խոսվել է նաև Վրաստանի եվրաինտեգրման հեռանկարի և Եվրահանձնաժողովի կողմից ակնկալվող գնահատականների մասին։
Կողմերը քննարկել են երկրում մարդու իրավունքների պաշտպանության վիճակը, աղմկահարույց դեպքերը, օկուպացված տարածքներում և օկուպացիոն գծի երկայնքով ապրող մարդկանց ծանր իրավական վիճակը և նոյեմբերի 6-ին Ռուսաստանի օկուպացիոն ուժերի կողմից Վրաստանի քաղաքացու սպանությունը։
Ժողովրդական պաշտպանը շնորհակալություն է հայտնել Դանիայի արտաքին գործերի նախարարությանը՝ Կիրբալ գյուղի մոտ տեղի ունեցած սպանության փաստով Վրաստանին սատարող հայտարարություն տարածելու համար։

Meeting at the Ministry of Foreign Affairs of the Kingdom of Denmark
On November 7, 2023, Public Defender Levan Ioseliani and First Deputy Public Defender Tamar Gvaramadze met with Henrik Winther, Head of Department for European Neighborhood at the Ministry of Foreign Affairs of the Kingdom of Denmark, and Dorrit Skaarup Jensen, Chief Advisor at the Department.
Levan Ioseliani introduced the Danish diplomats to the mandate and scope of authority of the Public Defender’s Office, as well as the forms of cooperation with international partners, networks and diplomatic representations of foreign countries accredited in Georgia. They also talked about the perspective of European integration of Georgia and the forthcoming assessment by the European Commission.
Other topics discussed included the situation of human rights in the country, high-profile cases, difficult rights situation of people living in the occupied territories and along the occupation line, and the killing of a Georgian citizen by the Russian occupation forces on November 6.
The Public Defender thanked the Ministry of Foreign Affairs of Denmark for releasing a statement in support of Georgia in connection with the killing of a Georgian citizen near the village of Kirbali