Ժողովրդական պաշտպանի տեղակալը հանդիպել է Նիդերլանդների մարդու իրավունքների դեսպանի հետ
2022 թվականի հունիսի 28-ին Վրաստանի Ժողովրդական պաշտպանի տեղակալ Գիորգի Բուրջանաձեն հանդիպել է Նիդերլանդների մարդու իրավունքների դեսպան Բահիա Թահզիբ-Լիի և Վրաստանում Նիդերլանդների Թագավորության դեսպան Մաայկե Վան Կոլդամի հետ։
Հանդիպմանը Գիորգի Բուրջանաձեն հյուրերին տեղեկատվություն է տրամադրել Վրաստանի Ժողովրդական պաշտպանի գրասենյակի գործունեության մասին և ներկայացրել երկրում մարդու իրավունքների պաշտպանության տարբեր ոլորտներում առկա վիճակը։ Դրանց թվում նա քննարկել է ատելության հողի վրա հանցագործությունների հետաքննությունը, արդար դատաքննության իրավունքը, բանտարկյալների և խոցելի անձանց իրավունքների վիճակը Վրաստանում։
Նիդերլանդների Մարդու իրավունքների դեսպանն իր հարգանքն է հայտնել մեր ծառայության և գործունեության նկատմամբ։ Նշվել է, որ այցի ընթացքում Վրաստանի կառավարության ներկայացուցիչների հետ պաշտոնական հանդիպումների շրջանակներում մշտապես ընդգծվել է Ժողովրդական պաշտպանի գրասենյակի հետ համագործակցության անհրաժեշտությունն ու կարևորությունը, որպեսզի երկրում մարդու իրավունքների պաշտպանության ապահովման ուղղությամբ գրանցվի առաջընթաց։

On June 28, 2022, Giorgi Burjanadze, Deputy Public Defender of Georgia, met with Bahia Tahzib-Lie, Human Rights Ambassador of the Netherlands, and Maaike van Koldam, Ambassador of the Kingdom of the Netherlands to Georgia.
Giorgi Burjanadze informed the guests of the activities of the Public Defender's Office and the current human rights situation in the country, including the investigation of hate crimes, the right to a fair trial and the rights situation of prisoners and vulnerable persons in Georgia.
The Human Rights Ambassador expressed his respect for the Public Defender's Office and its efforts. It was noted that at the official meetings with the Georgian authorities during the visit, the need and importance of cooperation with the Public Defender's Office has been constantly emphasized for achieving progress in the protection of human rights in the country.